“Corian® Renk Dönüşümü”DuPont™ Corian® ile tasarım güzelliğine bir yolculuk

Editör
10.04.2012

 

DuPont™ Corian® 2012 Milan tasarım haftasında bir kez daha ilham verici ve dinamik perspektifini tasarım ve mimarlık dünyası ile paylaştı.  DuPont, tasarım haftasında iç ve dış mimari ve tasarım uygulamaları için geliştirilmiş renk tonlarının da yer aldığı yenilenen renk paletiyle DuPont™ Corian® ileri teknoloji yüzeylerini tanıttı.

Yenilenen renk paleti, DuPont™ Corian®’ın özel uygulamalarında tek başına ya da metal, ahşap, cam, taş gibi diğer materyaller ile kombine edildiğinde en uygun tonun seçimini kolaylaştırmak için dizayn edilmiş yaratıcı ve kullanışlı pazarlama araçlarıyla tamamlandı.

2012 Milan tasarım haftasında DuPont™ Corian®’ın yeni renk paleti İtalyan mimar Giorgio Zaetta tarafından geliştirilen bir konsept içinde “Corian Renk Dönüşümü” başlıklı uluslararası bir serginin odak noktası oldu. Sergi, 16-22 Nisan tarihleri arasında Spazio Fiorentini, Milan’da yer aldı.

“Corian® Renk Dönüşümü” ne DuPont™ Corian®’ın yeni renkleriyle tek başına ya da diğer materyallerle kombine edildiğinde orjinal çözümler sunan dört mobilya firmasının yaratıcı katılımı eşlik etti.

 Bunlar; Almanya’dan e15(Philipp Mainzer tasarımları ile), Fransa’dan Moustache (François Azambourg, Inga Sempé, Ionna Vautrin, Benjamin Graindorge, Sébastien Cordoléani tasarımları ile), Birleşik Devletler’den Rabih Hage (rabih Hage tasarımları ile) ve İtalya’dan TAO Esterno(Setsu and Shinobu Ito tasarımları ile).

DuPont™ Corian® yüksek teknoloji yüzeylerinin üretimi Altha® (İtalya) tarafından TAO Esterno için; Clarendon Fabrications(Birleşik Devletler) tarafından Rabih Hage için; Crea Diffusion (Fransa) tarafından Moustache için; Industrie-Manufaktur Hasenkopf(Almanya)tarafından e15 için gerçekleştirildi.

Sergide ayrıca L.E.D’in katılımından yararlanıldı. Luce e Dintorni şirketi (İtalya, gelişmiş mimari LED aydınlatma çözümleri).

Dergisi


KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account