Bridging Sergisi İstanbul Teknik Üniversitesi Taşkışla Kampüsü’nde 9 -30 Nisan Tarihlerinde sergilenecek.

Yazar:Editor
09.04.2012

 

Padua-Vigodarzere’de 19 Ocak 1945’te doğan Prof.Dr.Enzo Siviero, İtalya Venedik’te bulunan IUAV Üniversitesi’nde görev yapıyor. Padua Üniversitesi’nde Yapı Mekaniği üzerine eğitimini tamamladıktan sonra, hem akademik hem de profesyonel olarak köprüler konusunda derin araştırmalar yaptı ve uzmanlaştı.

Yapı ve form, mekanik davranış ve estetik nitelikler arasındaki bağlantı noktalarını araştırmak için akademik kariyerini “mimarlara yapıyı öğretmek” üzere adadı. Sürdürülebilir niteliği olan bir altyapıya sahip olmak ve çevresel etkinin en aza indirilmesi için çevreyle olan uyuma daha özel önem gösterilmesi gereken konsept tasarım aşaması ve malzeme belirleme, köprü tasarımı için en önemli aşama.

Prof.Dr.Enzo Siviero, mekanik ve beton yapıların davranışlarında bir uzman olarak, IUAV Üniversitesi’nde meslektaşları ve araştırmacılar ile bu konuları irdeleyen bir çok çalışma gerçekleştirdi. Profesyonel olarak, Enzo Siviero mühendis, mimar ve teknikerlerle köprülerin, viyadüklerin ve yolların tasarımı, yapısal kontrolü ve incelenmesi üzerine çalışmalar yürütüyor. Siviero yerel yönetimler ve devlet organları ile köprülerin kontrolü ve izlenmesi üzerine danışmanlık yapıyor. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account