Dans eden mimari: Tango Kule

Editör
09.04.2012

 

Dans eden kadın ve erkek figüründen yola çıkılarak tasarlanan projenin mimarisi görenleri büyülüyor.

Mimaride ilklerin, konut anlayışında yeniliğin adresi DAP Yapı, Tango Kule’yle başarı çıtasını daha da yükseltiyor. İlhamını tangonun yüksek ritminden, mükemmel uyumundan ve sınırsız duygularından alan Tango Kule, sıra dışı olmanın ötesindeki özgün mimarisiyle dünya kenti İstanbul’un siluetine farklı bir form, çehresine sanat eseri niteliğinde bir proje kazandırıyor.    

Duyguların mimarideki yansıması

Dragos Royal Towers, Dap Royal Center, Dap Burgu ve Dap Dalga’nın ardından yine ilginç bir tasarımla projelendirilen Tango Kule, birbirine sarılarak dans eden bir çifti andırıyor.

İç içe geçerek kenetlenen bina tasarımı, dış cephede camların renk oyunuyla beslenerek smokin giymiş bir erkek ve dore elbiseli kadın figürüne dönüşüyor.

Projenin konsepti lüks bir otel tarzını yansıtacak

Tango Kule, dış mimari farklılığına paralel, iç mimaride de lobiden itibaren lüksün yeni tanımı ile buluşturacak bambaşka bir dekorasyon zenginliğine sahip. 5 yıldızlı otel konforunda dekore edilen proje, işletme ve kullanım açısından değişik bir rota izleyecek. 

“Oturmadığın dönemde kirala” modeli uygulanacak

Tango Kule, kullanıcısına ve özellikle yatırımcısına yeni bir işletme anlayışı sunuyor. Yurt dışında hayli yaygın olan ancak ülkemizde henüz pek uygulanmayan “oturmadığın dönemde kirala” modeliyle alternatif kazanç imkanı sağlıyor.

Haftalık, aylık ve yıllık kiralanabilen daireler profesyonel bir yönetim sistemiyle işletiliyor. Daire sahipleri dilerlerse mevcut ve yeni yapılacak otellere ilaveten kendi yerlerini rezidans olarak kiralayarak ekstra gelir elde edebiliyorlar. 

Yatırım ve gelişim değeri yüksek

Lokasyonu, özgün mimarisi ve üstün özelikleriyle bambaşka bir yaşamın anahtarını vaat eden Tango Kule, kendisine yatırım amaçlı sahip olmak isteyenler için de büyük bir fırsat sunuyor. İki kere kazanmak isteyenler, kurumsal işletim sistemiyle rezidanslarını otel olarak kiraya verip kâr etmeye hemen başlayabiliyor. 

Şehrin kalbinin attığı yerde

Maltepe’de, E5’e sıfır noktasında, lokasyon avantajını doyasıya yaşamınızı sağlayan Tango Kule şehrin kalbinin attığı yerde konumlanıyor. Kadıköy ve Bağdat Caddesi’nin canlılığından pay alıyor.

Havalimanına ve TEM bağlantı yollarına yakınlığı, metronun hemen yanında oluşu; kara, deniz, hava ve raylı ulaşım hatlarıyla şehir yaşamında kolaylığı sunuşu Tango Kule’yi ayrıcalıklı bir konuma yükseltiyor. Lokasyon avantajıyla şehir yaşamının tüm alanlarına temas etmenizi, şehrin imkânlarından doyasıya yararlanmanızı sağlıyor.   

Adalar, deniz, manzara

Marmara’nın süsü Adalar, doyumsuz seyir imkânı veren panoramik camdan günün her anı bir tablo güzelliğiyle salonunuza doluyor. Fener’den başlayıp Tuzla’ya kadar devam eden Türkiye’nin en uzun sahil bandı yürüyüşlerin vazgeçilmez parkuru oluyor.

A Plus rezidans & DAP Club

Yoğun ziyaretçi trafiğinin yaşandığı bölgede, geçici konaklama talebinin yanı sıra (aylık, 3 aylık, yıllık) uzun süreli konaklama ihtiyacının oluşması stüdyo tipi rezidans daireleri öne çıkarıyor.

Sadece stüdyo ve 1+1 dairelerden oluşan Tango Kule, bu yönüyle bölgenin nitelikli konaklama ihtiyacına bire bir yanıt veriyor. Kalite ve hizmet açısından beş yıldızlı otellerin konforuna sahip olan proje, sağlıktan eğlenceye, alışverişten spora her türlü kompleksi bünyesinde barındırarak sıcak ev ortamı sunuyor.

Tüm rezidans hizmetlerinin eksiksiz uygulanacağı projede hayatı kolaylaştıracak çeşitli imkanlar lobiye adım atıldığı andan itibaren başlıyor. Resepsiyon, çağrı merkezi, danışmanlık, kat hizmeti, temizlik, bakım-onarım gibi konular uzman bir ekibin kontrolünde yürütülüyor.

Komşularıyla zenginleşiyor

Tango Kule, Burgu Kule ile birlikte 10.000 m² arazi üzerinde konumlanıyor. Projelerin hemen yanında bulunan Dap Royal Center bünyesindeki DAP Club ortak kullanıma açılıyor.

Site sakinleri aynı parsel içinde bulunan Burgu Kule'nin sosyal tesislerinden faydalanabiliyor. Cafe, restoran, Türk Hamamı, sauna, fitness, yoga ve plates salonu gibi sosyal donatılar eksiksiz bir görünüm arz ederken, terastaki gökyüzü manzaralı jakuzi, keyfi zirveye taşıyor.

Bitmeyen tatil

İster soğuk bir kış günü, kar manzarası altında kapalı havuzda ister güzel bir yaz günü açık havuzda isterseniz muhteşem manzara eşliğinde 21. kattaki teras havuzda yüzmek; yılın her gününü, günün her anını tatildeymiş gibi yaşamak Tango Kule ayrıcalığıyla mümkün. Tango Kule’de daha fazla ayrıcalık isteyenlere seçkin bir yaşamın tüm imkânları DAP Club’la sunuluyor.    

Projenin kendisine ait açık yüzme havuzunun yanında ortak kullanımda açık ve kapalı 2 ayrı yüzme havuzu daha bulunuyor.   

Fonksiyonel iç mekanlar

Tango Kule, eşsiz mimarisiyle bütünlük sergileyen iç tasarımı, zevk ve seçiciliğin göstergesi detayları, ferah ve fonksiyonel kullanıma uygun yerleşim planıyla şanslı sahiplerine ‘stüdyo’ yaşamının ayrıcalıklarını cömertçe sunuyor.   

Stüdyo single ve suitler

129 adet stüdyo/single ve 63 adet suit olmak üzere toplam 192 adet rezidans dairenin yer aldığı 21 katlı projenin 12 dükkandan oluşan özel bir çarşısı da mevcut.

Stüdyo ve suit daireler istenildiği takdirde birleştirilip 2+1, 3+1, 4+1 şeklinde büyük bir daire olarak kullanılabiliyor. Modül dairelerin birleşmesiyle bir katın tamamını almak da mümkün.

Dairelerin fiyatları 179.000 TL’den başlıyor 

43- 62 m² arası 129 adet stüdyo/single,  56-79 m² arası 63 adet 1+1 suit dairelerin fiyatları 179 bin TL’den başlıyor. % 25 peşin, % 75 banka kredisi veya % 30 peşinle 36 aya kadar vadelendirilen DAP finans sistemiyle ödeme kolaylıkları sunuluyor. (En yüksek fiyat  399.000 TL)

Küçülen daireler enerji ısrafını azaltıyor

Bireylerin sadece kendilerine yetecek kadar mini daireleri tercih etmeleri rezidanslara olan talebi artırıyor. Halkımızda geleneksel olan büyük ev tutkusu, çağın getirdiği yaşam koşulları ve iş yoğunluğu nedeniyle yerini hızla stüdyo tipi dairelere ve rezidanslara bırakıyor.

Modern kent hayatında konutu ile minimum zaman ve para harcamayı hedefleyenlere yönelik tasarlanan rezidans ve stüdyo tipi daireler, çalışan, genç ve orta yaş grubunun yanı sıra, üst düzey yöneticiler, işadamları ve sanatçılar tarafından tercih ediliyor. 

Tango Kule’de iç mekanlar verimli kullanılarak mümkün olduğu kadar küçük, ancak kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayabilecek büyüklükte tasarlanıyor.

Bu da yapımda daha az malzeme gerektirmesi dolayısıyla kaynak korunumu sağladığı gibi, kullanım aşamasında da gerekli konfor koşullarının daha küçük hacimlerde, daha az enerjiyle, daha kolay elde edilmesi sonucunu getiriyor.

Yatırımcı için kaçırılmaz fırsat

Sahile 1 km, Marmaray metro istasyonuna 50 m, deniz otobüsüne ve Adalet Sarayı’na 5 dakika, Uluslararası Sabiha Gökçen Havalimanı’na 15 dakika mesafede yer alan proje, Maltepe, Yeditepe, Okan ve Sabancı Üniversiteleri, Marmara Eğitim Köyü, Kartal Eğitim & Araştırma Hastanesi, Yeditepe Üniversitesi Hastanesi, FSM Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sema Hastanesi, Medicalpark, Maltepe CarrefoureSA ve Kozyatağı CarrefoureSA ile çevreleniyor.

Değeri katlanarak artan kıymetli bir miras     

Yatırım değeri ve konsepti farklı gayrimenkul projelerini takip eden yatırımcı profili yüzde yüz tatmin edecek olan TANGO KULE, yüksek kira getirisi hedefleyenler, işi gereği sık seyahat edenler, yeni evli çiftler, genç işadamları, avukatlar ve bölgede bulunan özel üniversitelerde okuyan öğrenciler tarafından tercih edilecek.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account