Ekonomi Bakanı Çağlayan: ''Teşvik bilgi merkezi, yatırımcılar için danışma ofisi olacak''

Yazar:Editor
09.04.2012
1176

 

Yeni Teşvik Sisteminin yatırımcılara daha fazla tanıtılması için Ekonomi Bakanlığı bünyesinde Teşvik Bilgi Merkezi oluşturuldu. Söz konusu merkezde, yurt içinden ve yurt dışından yeni teşvik sistemine ilişkin yönlendirilecek sorular bilgi merkezinde toplanıp, gruplandırılacak. Soruların yanıtları kararnamenin çıkmasının ardından internet sitesinde yer alacak.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, yaptığı yazılı açıklamada, Yeni Teşvik Sistemi'ne ilişkin bilgi talebinde bulunacak yatırımcılara detaylı bilgi aktarılabilmesi amacıyla Ekonomi Bakanlığı bünyesinde ''Teşvik Bilgi Merkezi'' kurulduğunu, yatırımcıların bu merkeze başvurmaları durumunda gerekli bilgilere erişebileceklerini belirtti.

1 Ocak 2012 tarihinden itibaren uygulanacak olan yeni teşvik sisteminin birçok yeni destekleri içerdiğini, devrim niteliğinde olduğunu ve yatırımcılara önemli avantajlar sağladığını ifade eden Çağlayan, şunları kaydetti:

''Merkeze, e-posta ile teşvik sistemine ilişkin sorular yönlendirilebilecek. Söz konusu sorular konu başlıkları altında toplanıp, gruplandırılacak ve yanıtları kararnamenin çıkmasının ardından internet sitesinde yayınlanacak. Teşvik sistemine ilişkin sorular tesvik@ekonomi.gov.tr eposta adresine gönderilebilecek. Yeni Teşvik Sistemi'ne ilişkin ayrıca çağrı merkezi aracılığıyla da sorular bırakılabilecek, söz konusu çağrı merkezine Türkiye'nin her yerinden 444 43 63 nolu telefonlardan erişilebilecek.''

Yurt dışından bilgi talep eden yabancı yatırımcıların da yeni teşvik sistemine ilişkin bilgi talebinde bulunabileceklerine dikkati çeken Çağlayan, yabancı yatırımcıların Ekonomi Bakanlığının İngilizce internet sitesinden incentives@economy.gov.tr e-posta adresine ya da 90 312 444 43 63 nolu çağrı merkezine sorularını yönlendirebileceklerini bildirdi. 

Çağlayan, yatırımcılar için adeta ''danışma ofisi'' görevini üstlenecek olan Teşvik Bilgi Merkezi'nin, yatırımcıların bilgilendirilmesini sağlayacağını kaydetti.

 

Kaynak : AA

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account