İstanbul'un yeni Maslak'ı olacağı öngörülen Güneşli'ye bir proje de Kavi Yapı'dan geldi. 30 milyonluk yatırımla kurulan Home Aves, ilk kuş konseptli proje olacak.

Editör
04.04.2012

 

Kısa bir süre öncesine kadar adını sıkça taşan Ayamama Deresi ve fabrika alanlarıyla duymaya alıştığımız Güneşli'deki Basın Ekspres Yolu, gayrimenkul yatırımcılarının gözdesi oldu. Bölgede proje geliştiren şirketler arasına son olarak da Kavi Yapı katıldı.

Gayrimenkul sektörüne 5 yıl önce Malatya Girişim Grubu şemsiyesi altında Malatya Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile adım atan Kavi Yapı, iki blokta 191 konutluk Home Aves projesinin satışlarına başladı. İstanbul'un ilk kuş konseptine sahip olma özelliği de taşıyan Home Aves 30 milyon liralık bir yatırımla tamamlanacak.

Projede garden aves (kuş bahçesi), garden fruit (meyve bahçesi) ve organik tarım yapılacak garden organic (sebze bahçesi) bulunuyor. Şubat 2012'de inşaatına başlanan proje 24 ayda tamamlanacak. 

99 BİN TL'YE DAİRE 

Proje hakkında bilgi veren, Kavi Yapı Genel Müdür Yardımcısı Selim Başdemir, projenin inşaat alanının yüzde 80'ini yeşil ve sosyal alan olarak ayırdıklarını belirtti.

Başdemir, "Daireler 41 metrekare ile 172 metrekare arasında değişiyor. 1+0 stüdyo daireler 99 bin liradan, 1+1 daireler 149 bin liradan, 2+1 daireler 239 bin liradan, 3+1 daireler ise 377 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor" dedi. 

HEDEF 5 YILDA 600 MİLYON $'LIK YATIRIM

Güneşli bölgesindeki potansiyelin farkında olduklarını belirten Kavi Yapı Genel Müdürü Mehmet Üstün, "Gürbaşlar ve Üstüner Grup'un ortak şirketi olan Kavi Yapı olarak Güneşli'de ikinci bir projenin de hazırlıklarına başladık.

Bunlar dışında İstanbul'da arazilerimiz var. Kartal, Büyükçekmece, Küçükçekmece, Riva, Pendik, Güzelce ve Çerkezköy'de projeler yapacağız. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde toplam yatırımımız 600 milyon doları bulacak" diye konuştu.

41 DAİRE SATILDI

Ön satışta 191 daireden 41'ini sattıklarını belirten Selim Başdemir, şöyle konuştu: "Lansman için bir kampanya başlattık. 100 bin liraya satılan 1+1 dairemiz için 5 bin lira peşinat vermek yeterli. İlk altı ay ve bir yılın sonunda 10 biner liralık iki ara ödeme var. Kalan 75 bin lira ise 48 ayda bin 979 lira taksitle ödenebilir."

KAYNAK: Sabah

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account