Gebze’nin İlk ve Tek Alışveriş Merkezi Gebze Center’da Ziyaretçi Rekoru Kırıldı

Editör
13.10.2010

Doğuş Gayrimenkul tarafından 3 Eylül’de açılışı yapılarak Gebze halkının hizmetine sunulan Gebze Center ziyaretçi akınına uğradı. Alışveriş Merkezi, üç gün içinde 300 bin kişi tarafından ziyaret edildi. Bölgeye ‘yeni bir yaşam merkezi’ kazandırma hedefi ile yola çıktıklarını belirten Doğuş Gayrimenkul Yatırım ve İşletme A.Ş. Genel Müdürü Tunç Merey, Gebzeliler’in gösterdiği yoğun ilginin bu hedefi doğruladığını söyledi

Doğuş Gayrimenkul, 3 Eylül tarihinde gerçekleştirilen açılışla Gebze Center Alışveriş Merkezi’ni bölge halkının hizmetine sundu. Kiralama ve yönetimi Jones Lang LaSalle tarafından yürütülen ve Gebze’deki ilk ve tek alışveriş merkezi olma özelliğini taşıyan Gebze Center, açıldığı günden bu yana bölge halkı ve AVM ziyaretçilerinin yoğun ilgisiyle karşılandı. Bölgenin ilk ve tek alışveriş ve eğlence merkezi, üç günde 300 bin kişiyi ağırlayarak, bu alanda Türkiye’de bir rekora imza attı. Eylül’de toplam ziyaretçi sayısı 1 milyon 300 bin kişiye ulaştı. Yoğun ilgi üzerine yıllık 7 milyon olan ziyaretçi beklentisi 9 milyona yükseltildi.

Projeyi gerçekleştirirken, bölgede ‘yeni bir yaşam merkezi’ oluşturmayı hedeflediklerini belirten Doğuş Gayrimenkul Yatırım ve İşletme A.Ş. Genel Müdürü Tunç Merey, Gebze Center’in üç günde 300 bin kişi tarafından ziyaret edilmesinin bu öngörüyü doğruladığını söyledi.

Şehir merkezine olan yakınlığı, kolay erişilebilirliği sayesinde bölgenin en önemli çekim noktası ve eğlence merkezi olan Gebze Center, düzenlediği çeşitli gösteri ve müzik performanslarıyla da ziyaretçilerine renkli anlar yaşatıyor. Açılışın ilk günlerinde düzenlenen Volkan Konak konseri Gebzeliler tarafından yoğun ilgi gördü.

Go-kart, buz pisti, sinema, bowling ve çocuk oyun alanı gibi birçok eğlence merkeziyle müşterilerine farklı alanda hizmet veren Gebze Center ayrıca bölge halkının alışveriş alışkanlıklarını değiştirmeyi de hedefliyor.

Gebze Center ziyaretçilerine; giyimden gıdaya, hediyelik eşyadan ev gereçlerine, mobilyadan kırtasiyeye, mücevherden kozmetiğe, beyaz eşyadan tekstile kadar tüm ihtiyaçlarını karşılayacak, 130’un üzerinde mağaza ile geniş bir ürün yelpazesi ve alışveriş çeşitliliği sunuyor. Bölge ve civarına hem ekonomik hem de sosyal açıdan değer katacak olan Gebze Center, bölgede bulunmayan pek çok markayı da Gebzeli’lerle tanıştırıyor.

Ulusal ve uluslararası pazarda tanınmış markaların aynı çatı altında toplanması hedeflenerek projelendirilen Gebze Center’da hipermarket olarak TESCO-KİPA, yapı market olarak KOÇTAŞ, elektronik market olarak ise TEKNOSA yer alıyor.

3 Eylül’de hizmete açılan Gebze Center Alışveriş Merkezi Doğuş Grubu bünyesinde faaliyete geçen Doğuş Gayrimenkul tarafından 185 milyon dolar yatırımla gerçekleştirildi. Doğuş Gayrimenkul Yatırım ve İşletme A.Ş. Genel Müdürü Tunç Merey projeyi gerçekleştirirken, bölgeye ‘yeni bir yaşam merkezi’ kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

Merey, “Yaptığımız yatırımın, gündüz nüfusunun yaklaşık 1.5–2 milyon kişiye ulaştığı bölgede önemli bir boşluğu dolduracağını düşündük. Nitekim, 3 Eylül’de tam doluluk oranıyla hizmete giren Gebze Center’ı o tarihten bu yana 1 milyon 300 bin kişinin ziyaret etmesi bu düşüncemizi doğrulamış oldu” dedi.

Tunç Merey: “Hedefimiz yılda 9 milyon ziyaretçi ve 200-250 milyon dolar ciro”

 

Gebze’nin İstanbul ile Kocaeli’ni birbirine bağlayan çok önemli bir lokasyonda bulunduğuna dikkat çeken Tunç Merey, sözlerini şöyle sürdürdü; “Alışveriş merkezinin yıllık ziyaretçi sayısının 9 milyonu bulacağını ve yıllık ciromuzun 200-250 milyon dolar olacağını öngörüyoruz. Ziyaretçilerin rahatlığının ön planda tutulduğu Gebze Center‘ın tasarımında gün ışığı konseptine önem verdik. Alışveriş merkezini ziyaret edecek misafirlerimizin. 3 bin 500 m2 lik sky-light uygulamasıyla doğal ışıktan maksimum ölçüde faydalanmalarını istedik. Gün ışığına verdiğimiz önemin yanısıra, mimari yaklaşımımız ve geniş mağaza yelpazesi de yatırımımızı farklı kılan diğer öğeler arasında.”

 

Kaynak: İnşaat & Yatırım Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account