Esenyurt'taki Maximoon'da rezidans bloğunu satışa sunacak olan Yalçıntepe Group, Avrupa'da yaşayan 'gurbetçilere' daire satacak

Yazar:Editor
02.04.2012

 

Esenyurt'ta bin 560 daireden oluşan Maximoon projesinin yatırımcısı Yalçıntepe Group, yurtdışında yaşayan Türklere yönelik bir satış stratejisi geliştirdi. Yalçıntepe Group bu stratejiyi mütekabiliyet yasasının çıkmasıyla yabancılar için de uygulayacak.

Bin 560 konutluk Maximoon projesinde 350 dairelik rezidans bloğunu da satışa sunmaya hazırlanan Yalçıntepe Group'un Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçıntepe, Frankfurt merkezli Türk şirketi olan gayrimenkul yatırım ve pazarlama şirketi InvestPro ile bir anlaşma yaptıklarını söyledi. Anlaşma ile InvestPro Avusturya, Berlin, İsviçre, Fransa gibi ülkelerde yaşayan Türkler'e Maximoondaki konutları satacak.

InvestPro'nun birebir pazarlama modeliyle satış yaptığına değinen Yalçıntepe, mütekabiliyet yasasının çıkmasıyla birlikte, anlaşmayı genişleterek, Rusya, Suudi Arabistan, Bakü ofisleri üzerinden yabancıya da konut satmayı hedeflediklerini anlattı. Yalçıntepe, "Yurtdışında yaşayan yeni kuşak Türkler, hem yaşam tarzları, hem yatırım kültürleri farklılaştığı için memleketleri yerine büyükşehirlerde ulaşılabilir fiyatlı, nitelikli projelere yatIrım yapıyorlar" dedi. 

10 AYDA YÜZDE 33 KAZANÇ

Yalçıntepe, Mayıs 2011'de satışa sundukları Maximoon'dan ev sahibi olanların henüz evlerine taşınmadan 10 ayda yüzde 33 prim kazandığını kaydetti.

Proje, daire teslimlerini 2013 Haziran'da yapmayı hedefledikleri bilgisini veren Yalçıntepe, "Maximoon'da 3+1 dairelerin tamamı satıldı. Projemizde ortalama metrekare satış fiyatı bin 600 TL. Fiyatlarımız, 88 bin ila 172 bin TL arasında değişiyor" dedi.

Projede, yüzde 30 peşin ödemelerde 50 aya kadar 0 faizle ev sahibi olma fırsatı sunduklarını belirten Yalçıntepe, peşin alımlarda ise yüzde 15 indirim uyguladıklarını kaydetti.

KAYNAK: Hürriyet

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account