Hem Türk hem de yabancı markalar tarafından büyük ilgi görüyor.

Editör
30.03.2012

 

Tahincioğlu Gayrimenkul, OTA Antakya ve Gençoğlu ortaklığı olan Dost İnşaat, Antakya’da gerçekleştirdiği 150 milyon dolarlık AVM yatırımı, Dost İnşaat’ın Antakya şehir merkezinde 145 mağazadan oluşması planlanan ilk AVM projesinde mağaza kiralamaları şimdiden başladı.

2013 yılının üçüncü çeyreğinde işletmeye açılacak olan ve 150 milyon dolar yatırım bedeline sahip AVM projesinin mağaza kiralamaları Avmfipartners tarafından gerçekleştiriliyor. Yerel ekonomiye katkı sağlayacak bir işletme modeline sahip olan AVM projesi, şimdiden hem Türk hem de yabancı markalar tarafından yoğun talep görüyor. 

Esnafın iş potansiyelini artıracak

Palladium AVM’nin de mimarlığını üstlenen Ergün Mimarlık tarafından tasarlanan AVM projesi,  yeni ticaret alanları ile civardaki esnafında da iş potansiyelini arttıracak.

Alışveriş merkezinin inşaat sürecinden tamamlanmasına kadar ve sonrasında da yeni markaların şehre gelmesi ile birlikte pek çok istihdam alanı yaratılıp, 1.500 ile 2.000 kişi civarında bir iş potansiyeli de yaratılacak.  

Sosyal alanları ile yaşam alanı

Antakyalıların alışveriş gereksinimleri yanında hem sosyal hem de kültürel aktivitelerin yapılacağı merkezde, kafe, restoran, sinema, çocuk oyun alanı, büyüklere yönelik bowling, bilardo, dart oynanabilecek alanlar yer alacak.

Özellikle sergi ve tiyatro gösterileri gibi kültür sanat aktivitelerine yoğunlaşıp, Antakyalılara rahat ve güvenilir bir sosyalleşme alanı yaratmak hedefleniyor.

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen markalarını Antakya halkının yanı başına getireceklerini belirten Dost İnşaat, aileleri ile birlikte gezmek, yemek yemek, çocuklarına hoşça vakit geçirmek ve alışveriş yapmak isteyen Antakyalılar komşu illere gitmek zorunda kalmayarak, kendi şehrinde bulunan perakendecilerden alışveriş edecek. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account