Türkiye distribütörlüğünü Isısan’ın üstlendiği Buderus yoğuşmalı kombiler; yoğuşma teknolojisinin getirdiği yüksek verim, çok uzun ömürlü özel eşanjör, bilgisayarlı kontrol, hassas oda sıcaklığı kontrolü ve üç tam modülasyon gibi üstün özelliklerle ayrıcalığı ortaya koyuyor.

Yazar:Editor
13.10.2010

Buderus Yoğuşmalı Kombilerle Çok Daha Az Yakıt Tüketimi

 

Türkiye distribütörlüğünü Isısan’ın üstlendiği Buderus yoğuşmalı kombiler; yoğuşma teknolojisinin getirdiği yüksek verim, çok uzun ömürlü özel eşanjör, bilgisayarlı kontrol, hassas oda sıcaklığı kontrolü ve üç tam modülasyon gibi üstün özelliklerle ayrıcalığı ortaya koyuyor.

 

Buderus GB012 BasicPlus yoğuşmalı kombiler; Al-Mg-Si yoğuşma eşanjörleri sayesinde baca gazı içerisindeki su buharını yoğuşturuyor, gizli ısıdan da faydalanıyor ve gazın alt ısıl değeri üzerinden maksimum %103’ye varan (50/30ºC sistemde) norm kullanma verimlerine ulaşabiliyor. Oysa her yanma olayında oluşan su buharı normalde atık gaz ile birlikte cihazın bacasından atmosfere atılıyor ve su buharı içerisindeki gizli enerjiden faydalanılamıyor.

 

80/60ºC çalışmada 22.000 kcal/h olan ısıtma kapasitesi, 50/30ºC çalışma durumunda 23.400 kcal/h’e ulaşarak en yüksek verimle maksimum kapasitede faydalanmanızı sağlıyor.

 

Buderus GB012 BasicPlus yoğuşmalı kombiler, üç tam modülasyon, paslanmaz çelik ana entegre eşanjör ve Al-Mg-Si alaşımlı yoğuşma eşanjörü, hassas oda sıcaklığı kontrolü ve akıllı kumanda paneli sayesinde çok daha düşük yakıt tüketimi ve daha uzun ömür sağlıyor.

 

Tavsiye edilen değerlerin altındaki düşük gaz basınçlarında (5 mbar`a kadar) ve düşük voltajda (170 V’a kadar) bile sorunsuz olarak çalışmaya devam ediyor, kullanıcısını hiçbir koşulda soğukta bırakmıyor. Sahip olduğu donma koruması, pompa sıkışmasını önleyen anti-blokaj sistemi ile arızasız; atık gaz sıcaklık ve emniyet sensörleri, limit termostat, kullanım suyu devresinde sıcaklık sensörü, su seviye sensörü ve hız kontrolü için fan sensörü sayesinde ise tam emniyetli bir çalışma sağlıyor. Buderus GB012 BasicPlus yoğuşmalı kombiler, tam kapasitede 36 db(A) ses seviyesi ile bir kütüphanede hedeflenen ses seviyesinin bile altında, çok sessiz çalışıyor.

 

Kompakt ve şık tasarımıyla, monte edildikleri yapılara tam uyum sağlayan Buderus GB012 BasicPlus yoğuşmalı kombiler,  oda kumandası sayesinde kullanım kolaylığı sunuyor. Opsiyonel programlanabilir oda kumandası ile günlük ve haftalık programlama yapılabiliyor.

 

Isısan Isıtma ve Klima Sanayi A.Ş. Hakkında

Isısan, ülke çapında 400’den fazla bayi ve 350 adet satış sonrası servisi ile ısıtma, soğutma ve havalandırma sektöründe faaliyet göstermektedir.

 

1975 yılında kurulan Isısan; 1989 yılından bu yana Buderus markalı yüksek kaliteli ürünlerin pazarlama, dağıtım ve servisini gerçekleştiriyor. Aralık 2006 yılından bu yana da klima devi Daikin’in Türkiye’deki yetkili distribütörü olan şirket; 30 Ocak 2007 tarihinden itibaren de Bosch Grubu’nun Termoteknoloji (Isıtma Teknolojileri) iş kolunun Türkiye’deki temsilcilerinden biri olmuştur. Isısan, 1Ocak 2009 tarihinden itibaren, ısıtma sektöründe Türkiye’nin önde gelen markalarından olan Bosch kombi cihazlarının satış pazarlama ve servis faaliyetlerini de üstlendi.  Böylelikle 51 ilde 180 Bosch Isı Sistemleri bayisi ile pazarın %10’una sahip Bosch marka kombi cihazların satış ve pazarlama faaliyetleri ile servis hizmetleri Isısan’a geçmiş oldu.

 

Türkiye’de 100. yılını kutlayan Bosch, 1910 yılından bu yana ülkedeki faaliyetlerini sürdürüyor. Bosch Türkiye’de otomotiv teknolojileri, ev aletleri, endüstriyel teknolojiler ve ısıtma sistemleri imalatnın yanı sıra elektrikli el aletleri ve güvenlik sistemlerinin satış ve pazarlamasını gerçekleştiriyor.

 

Kaynak: İnşaat & Yatırım Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account