AFS, çevre dostu ürünleri ile Ecobuild’e katıldı

Yazar:Editor
30.03.2012

 

AFS, dünyanın en büyük ekolojik tasarım ve inşaat teknolojileri fuarı Ecobuild’e katıldı. 

Londra’da 20-22 Mart tarihleri arasında düzenlenen, 1500 firmanın yer aldığı Ecobuild’e ilk defa katılan AFS, çevre dostu yeni ürünü AFS Green flexible hava kanalı serisini AHR Chicago ve Paris İnterclima fuarlarının ardından Ecobuild’de de sergiledi. 

AFS Genel Koordinatörü Zahid Poyraz, çevre ve insan sağlığı göz önüne alınarak geliştirilen Green serisi ürünlere gösterilen ilgiden memnun kaldıklarını söyleyerek, “ Ekolojik ürünlerin ön planda olduğu Ecobuild’de çevre dostu flexible hava kanalımız ilgi ve takdirle karşılandı. Yeni ürün serimizin çevre dostu olması ve fuarın da ekolojik ürünler ağırlıklı olması Ecobuild’i bizim için daha da önemli kıldı” dedi. 

Green flexible hava kanallarının düşük kimyasal emisyon değerlerine sahip yapı ürünleri olarak sektörde yerini aldığını ifade eden Poyraz, “16 farklı hava kanalını kapsayan Green flexible hava kanalları, kullanıldığı ortamda minimum seviyede kimyasal emisyon yayarak iç ortam hava kalitesini yükseltir, insan sağlığına zarar vermez.

Yaşanabilir bir çevre, sağlıklı nesiller ve sürdürülebilir bir yaşam hedeflenerek üretilen Green flexible hava kanalları geri dönüştürülebilir özelliktedir.

Greenguard sertifikası ile de çevreci yönü onaylanan Green flexible hava kanalları, her ayrıntısı ile sıkı şartlar altında 10 bin’den fazla kimyasal için test edilmiştir ve testler belirli aralıklarla tekrar edilmektedir.  

Sağlıklı iç ortam hava kalitesinin oluşumunda etken Green ürünleri için, ciddi bir araştırma ve ürün geliştirme yatırımı yapıldı. Tüm bu çalışmalar AFS’nin insan yaşamına verdiği önemin gereği olarak tüm hızıyla sürmektedir.

Okullarda dahi rahatça kullanılacak kimyasal emisyon değerlerine sahip olan Green flexible hava kanalları,  yapı sektörünün olmazsa olmazları arasında yerini aldı.

Endüstrinin hızla büyüdüğü çağımızda çevreye karşı duyarlılığın daha da önem kazanması, yaşamın her alanında yeşil ürünlerin önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Yapı sektöründe düşük emisyonlu, insan sağlığını temel alan hava kanallarının kullanılmasının teşvik edilmesini, desteklenmesini ve bu bilincin yer edinmesini arzu ediyoruz.

Bu alanda AFS her platformda çevre dostu ürünlerin kullanımının gerekliliğini anlatacak, üzerine düşen görevi yerine getirecektir” diye konuştu. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account