Binalarda Enerji Verimliliğini Sundu

Editör
26.03.2012

 

Borusan Güç Sistemleri, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ve Türkiye Sürdürülebilirlik Enerji Finansmanı Programı (TURSEFF) işbirliğinde düzenlenen 'Temiz Enerji İşbirliği Zirvesi'nde 'Binalarda Enerji Verimliliği ve Kojenerasyon Trijenerasyon' başlıklı bir sunum yaptı.

Etkinlikte TURSEFF'in tedarikçi listesinde yer alan firmalar Doğu Marmara bölgesindeki belediyeler, kamu kurum ve kuruluşları, sanayi bölgesi yetkilileri, enerji ve enerji verimliliğiyle ilgili yatırımı bulunan firmalarla buluştu.

Borusan Güç Sistemleri (BGS), Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ve Türkiye Sürdürülebilirlik Enerji Finansmanı Programı (TURSEFF) işbirliğinde düzenlenen 'Temiz Enerji İşbirliği Zirvesi'ne katıldı.

Etkinlikte, TURSEFF'in tedarikçi listesinde yer alan firmalar ile Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce ve Yalova illerindeki kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, bölgedeki 32 Organize Sanayi Bölgesi yetkilileri, enerji ve enerji verimliliğiyle ilgili yatırımı bulunan firmalar bir araya geldi. 

Zirvede, Borusan Güç Sistemleri Taahhüt İşleri Mühendisi Kenan Okan, "Binalarda Enerji Verimliliği ve Kojenerasyon Trijenerasyon" başlıklı bir sunum yaptı.

Okan'ın sunumu verimlilik değerlendirmesi, sistemin yararları, santral dizaynı ve uygulama örnekleri, teknoloji seçimi, servis hizmetleri, ilgili mevzuat, Elektrik Piyasası Kanunu, Enerji Verimliliği Kanunu, binalarda ve sanayide kojenerasyon uygulamaları ve fizibilite raporu konularını ele aldı.

 Müşterinin istediği şekilde tasarlanan çözümler

1997 yılından bu yana güç sistemleri sektöründe faaliyet gösteren Borusan Güç Sistemleri, Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan ve Kırgızistan'da Caterpillar ve Olympian markalarının temsilciliğini sürdürüyor.

Şirketin ürün ağında dizel ve gaz motorlu kojenerasyon, mekanik güç uygulamaları, acil durum jeneratörler, biogaz ve çöp gazı anahtar teslim enerji santralleri, statik UPS, deniz sevk ve yardımcı (jeneratör) dizel motorlar, ikinci el ünite ve kiralama hizmetleri yer alıyor. 

BGS, gaz jeneratörlü CHP (Birleşik Isı ve Güç Santralleri) sistemleri kapsamında müşterilerine kojenerasyon ve trijenerasyon sistemleri sunuyor. Müşterilerinin tüm tesis yapısını ve üretimini anlayan şirket, onların sistemine en uygun olan, ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan entegre çözümler sunmaya odaklanıyor.

Tedarikçi gibi davranmayan, müşterilerinin iş ortağı olarak sistem çözümü ve mühendislik uygulamaları sunan BGS, bu özelliğiyle sektördeki diğer firmalardan farklılaşıyor.

Dergisi


KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account