2012 Sürdürebilirlik Ödülünü Aldı

Yazar:Editor
23.03.2012

 

Vaillant Türkiye, yenilenebilir enerji ve enerjinin verimli kullanılmasına yönelik hayata geçirdiği eğitim projeleriyle Vaillant Group bünyesinde faaliyet gösteren şirketler arasında verilen S.E.E.D.S ödülüne layık görüldü.    

S.E.E.D.S yaklaşımı (Sustainability – Environment - Employees - Development & Products - Society kelimelerinin baş harfleri), Vaillant Group’un ana iş alanlarında sürdürülebilirlik yaklaşımı olarak Çevre, Çalışanlar, Geliştirme ve Ürünler, Toplum alanlarına odaklandığını ifade ediyor.  

Vaillant Türkiye bu ödülü geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği Enerteach, RenewVET ve Yeşil Meslekler Meslek Edindirme isimli 3 farklı eğitim ve sosyal sorumluluk projesiyle almaya hak kazandı. 

Düzenlenen ödül töreninde Vaillant Group Managing Director Dr. Dietmar Meister projelerdeki başarılarından ötürü Vaillant Türkiye Teknik Eğitim Bölümü Müdürü Sencer Erten ile ekibinde görev yapan Serdar Öksüz, Nejdet Çınar, Mustafa Balkan’a ödül verdi.

Törene ayrıca Vaillant Group Country Manager’i Christoph M. Grosser, Vaillant Türkiye Genel Müdürü Levent Taşkın ve Vaillant Group Türkiye Servis Direktörü Aykut Babila da katıldı. 

Enerteach; binalarda enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı alanlarında eğitim modülleri geliştirilmesini amaçlıyor. Avrupa Birliği’nin enerji politikası kapsamında Leonardo da Vinci Programı çerçevesinde uygulanan “EnerTeach Projesi” enerji verimli binalar yenilenebilir enerji uygulamaları alanında geliştirme kategorisinde Avrupa Birliği tarafından en iyi proje seçildi. 

RenewVET yenilenebilir enerji sektörü için mesleki eğitimin geliştirilmesi amacıyla uluslararası eğitim sistemlerinin karşılaştırılması, bilgi ve tecrübelerin paylaşılması ve 

Yeşil Meslekler Meslek Edindirme (binalarda enerji verimliliği konusunda gençlerin eğitimi ve istihdam edilebilinirliğinin sağlanmasını hedefliyor.  

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account