Zorlu Enerji'nin 2011'in Kasım ayında basit çevrim olarak üretime başlattığı Tereshkovo'da kombine çevrim sistemleri de devreye alındı.

Yazar:Editor
21.03.2012

 

Elektrik üretiminin yanı sıra Moskova ve çevresine bölgesel ısınmaya yönelik sıcak su sağlanmaya da başlayan santral üretimini artırarak elektrikte 239 milyon kWh, sıcak su da ise 8.000 Gkal'e ulaştı.

Yaklaşık 500 milyon dolarlık yatırımla hayata geçen Zorlu Enerji şirketlerinden Rosmiks LLC'ye ait Tereshkovo Doğal Gaz Santrali, yılda 1.4 milyar kWh elektrik ve 600 bin gkal/yıl ısı üretecek. 

EN BÜYÜK KAPASİTELİ SANTRAL 

Rusya'nın özel sektör tarafından hayata geçirilen en yüksek kapasiteye sahip santrali olan Tereshkovo Doğal Gaz Santrali ikinci faz çalışmalarının ardından toplam 340 MW kurulu güce ulaşacak.

Yapımı Zorlu Enerji Grubu şirketlerinden Zorlu Endüstriyel tarafından gerçekleştirilen Tereshkovo Doğal Gaz Santrali'nin işletme ve bakım sorumluluğunu ise yine grup şirketlerinden Zorlu O&M üstlendi. Zorlu Enerji Genel Müdürü Sinan Ak, "Tereshkovo Doğal Gaz Santrali'nin Rusya'da global enerji yatırımlarını cesaretlendirmesini umuyoruz" dedi. 

KAYNAK: Sabah 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account