Hyundai'nin Türkiye'deki ortağı olan Kibar Holding, İstanbul Küçükbakkalköy'de inşa edeceği 200'den fazla yataklı otel yatırımıyla turizm sektörüne de adım atıyor.

Yazar:Editor
21.03.2012

 

Sanayi, ticaret ve lojistik gibi alanlarda faaliyet gösteren aynı zamanda Hyundai'nin Türkiye'deki ortağı olan Kibar Holding, İstanbul Küçükbakkalköy'de inşa edeceği 200'den fazla yataklı otel yatırımıyla turizm sektörüne de adım atıyor.

Yatırım bedeli ve istihdam kapasitesi üzerinde fizibilite çalışmaları hala devam eden otel, Kibar Holding'e ait arsa üzerine inşa edilecek.

Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO'su Ali Kibar, "İstanbul'da bu alana yönelik bir yatırımımız olacak. Yaklaşık 200'ün üzerinde yatak kapasitesi olmasını planlıyoruz. Bu yatırımı Küçükbakkalköy tarafında yapma düşüncemiz var. Zaten yerimiz de var. Elimizdeki mevcut yerimizde bu proje üzerinde düşünüyoruz" dedi.

‘BUSINESS’ OTELİ OLACAK

İstanbul'un finans merkezi olması yönünde atılan adımların da kararlarında etkili olduğunu belirten Kibar, bu bölgenin yanı başında olan alana yapacakları otelin daha çok iş çevrelerine hitap eden tarzda 'Business' oteli konseptinde olacağını ifade etti.

Projenin hala geliştirilme sürecinde olduğunu ifade eden Kibar, "Çalışmalarımızı devam ettiriyoruz, şu anda projenin onaylanması ve fizibilite süreci devam ediyor. Bunun sonuçlanmasıyla yatırımın boyutu da net olarak ortaya çıkacak" değerlendirmesinde bulundu.

KAYSERİ’YE FİKİRSEL KATKI

Kayserili olan Kibar Ailesi'nin turizm sektörüne adım atma kararı sonrası, Ali Kibar'a Kayseri'de Erciyes Dağı'nın kayak merkezi yapılması yönündeki çalışmaları hatırlatarak benzer bir yatırımı buraya da düşünüp, düşünmediklerini sordum.

Kibar, bu konuda fikirsel olarak katkıda bulunduklarını, hatta yine Kayserili bazı iş adamlarıyla sohbetlerinde daha butik tarzı ve birkaç arkadaşın kalabileceği bir şale fikrinin gündeme geldiğini söyledi.

Ancak bu konuda henüz alınmış kesin kararları olmadığını vurgulayan Kibar, otel konusunu düşünmediklerini belirtmesine rağmen bu konuda kapıyı sonuna kadar kapatmadı.

Kibar, "Erciyes için üzerinde konuştuğumuz şey otel anlamında değil. Eğer olursa, özel kullanıma uygun nitelikte bir şey olabilir. Birkaç arkadaşın gidip kalabileceği şale tarzı bir şey olabilir. Erciyes'in bilinirliği açısında katkı sağlar düşüncesindeyiz. Kayserili arkadaşlarla yaptığımız sohbetlerden çıkan bir şey bu. Butik bir şey. 'Arada gittiğimizde biz de kalır mıyız' diye konuştuğumuz bir şey. Ancak alınmış kesin bir karar yok yani" dedi.

ERCİYES İÇİN AÇIK UÇLU YANIT

Kibar, bu bölgeye 'otel yapmama konusunda alınmış kesin kararınız var mı' şeklindeki soruma ise, "Yarın, öbür gün aksi bir karar verirsek, 'Böyle bir şey söylemiştin' diye bana sorarsınız" diyerek açık uçlu bir yanıt verdi. 

Kibar turizm sektörüne adım atmalarına rağmen ağırlıklı faaliyet alanlarının sanayi tarafında devam edeceğini de vurguladı.

Kaynak : Hürriyet

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account