19 daire ve son 4 ofise sahip olmak için acele edin!

Editör
20.03.2012

 

Ortaköy’ ün enfes boğaz köprüsü manzarasına biraz daha yukarıdan bakmak isteyenler için İstanbul' un en nezih semtleri arasında yer alan ve Mimar Gökhan Avcıoğlu tarafından projelendirilen, Amerikalı mimarların meslek örgütü olan AIA (The American Institute of Architects)’ in New York şubesi AIA New York Chapter da sergilenen ödüllü projesi  One Ortaköy, İstanbul' un lüks ve hareketli merkezlerinden biri olan Ortaköy' de yer almaktadır. 

Turizm ve inşaat alanında; Radisson Blu Conference & Airport Hotel Istanbul, W İstanbul, Ajia Hotel, West Blocks, Akaretler Sıraevler ve BodrumBodrum gibi önemli projelerin inşaatı ve renovasyonuna imza atan Bilgili Holding, ”One Ortaköy” projesiyle yepyeni bir hayatı sizler ile buluşturuyor. 

Projenin formu, cephesi ve genel organizasyonu bağlamsal elemanlar etkisinde gerçekleşen deneysel stratejiler serisiyle birlikte geliştirilmiştir. GAD’ ın tasarım çözümü, alana dağılan çeşitli programların kullanımıyla etkili kılınmıştır.

Binanın çatısı rekreasyon alanları olacak şekilde peyzajlandırılmıştır. Yeşil çatılar bina kütle görüntüsünü küçülterek mevcut topografyayla kaynaşmasını sağlamaktadır. Binayı saran doğal taş cephesi, doğal yamaç dokusuyla harmanlanmıştır. İstanbul’un lüks ve hareketli merkezlerinden biri olan Ortaköy’de hayata geçirilen One Ortaköy, İstanbul’ un en özel tasarımlı butik projesi olarak öne çıkıyor.

6797 m² arazi üzerine kurulu toplam 17.713 m² inşaat alanından oluşmakta olup,  98 ile 325 m² arasında değişen konut tipleri ile 6 kat konut, yer altında 3 kat otopark ve depo alanları ile toplam 95 konuttan oluşmaktadır.

24 saat güvenlik hizmeti veren, her daireye özel 2 kapalı otopark ve misafir otoparkı bulunduran, fitness center, sauna, buhar odası, kapalı ve açık yüzme havuzu ile eşsiz fırsatlar sunuyor. İç tasarımlarında ise mutfakta Alman markası Nolte, ankastre ürünlerde ise Siemens kullanılmıştır.

Tüm çatının yeşil alanla kaplı olması One Ortaköy projesini benzerlerinden ayıran en önemli ayrıcalık olarak öne çıkıyor. Özel peyzajlı çatı bahçeleri ve çatıda 2600 metrekarelik yürüyüş alanı ile sakinlerine keyifli ve doğayla iç içe bir yaşam sunuyor.

“One Ortaköy” sizleri çatıda boğaz köprüsü ve boğaz manzarası eşliğinde açık yüzme havuzu keyfini çıkartmaya davet ediyor.

AIA (The American Institute of Architects)’ in New York şubesi AIA New York Chapter’ da sergilenen ödüllü proje  One Ortaköy’ de kalan son 19 dairenin (115 m2 ile 205 m2 arasında) fiyatları 675.000 dolar ile 1.250.000 dolar arasında değişmekte olup ve kalan son 4 bahçeli doublex ofislerin (250 m2 ile 300 m2 arasında ) fiyatları ise 1.500 ile 1.750 dolar arasındadır. Siz de One Ortaköy’ deki son dairelere ve ofislere sahip olmak acele edin!

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account