Alp Erdem Elektrik, Pasifik İnşaat tarafından Ankara-Eskişehir yolu üzerinde yapımı devam eden AVM ve rezidans projesinin elektrik taahhüt işlerini üstlendi

Editör
16.03.2012

 

Türkiye'nin dev yapı projelerindeki başarılı performansıyla dikkat çeken Alp Erdem Elektrik, İzmir ve İstanbul'daki örnek uygulamalarının ardından şimdi de Ankara'da gerçekleştirilen "Next Level AVM ve rezidans projesi ile boy gösteriyor. Alp Erdem Elektrik, Pasifik İnşaat tarafından Ankara-Eskişehir yolu üzerinde yapımı hızla devam eden "Next Level" projesinin elektrik taahhüt işlerini üstlendi.Başkanı Aziz Demir, Ankara'daki projenin gerek fiziki, gerekse ekonomik büyüklüğüyle Alp Erdem Elektrik'in uygulamadaki güç ve yeteneğini ortaya koyduğunu vurguladı

34 KATLI İKİ KULE

İzmir ve Ege'de hızla ilerleyen, 3 yıl önce İstanbul'a açılan Alp Erdem, Ankara'nın en büyük AVM ve rezidans projeleri arasında yer alan Next Level ile kalite çıtasını yükseltti. Alp Erdem Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Demir, Ankara - Eskişehir yolunda Armada AVM'nin karşısında yapımı devam eden projenin 2013 yılı ortalarında bitmesinin planlandığını söyledi. 190 - 200 bin metrekare alana sahip projenin ihalesine Türkiye'nin elektrik alanındaki dev firmalarının davet edildiğini hatırlatan Demir, "Alp Erdem Elektrik olarak 23 milyon 270 bin dolarlık elektrik taahhüt işini aldık. Next Level projesi, uygulama bütçesiyle bizim şu ana kadar üstlendiğimiz en büyük proje özelliğini taşıyor. Konumu ve tasarımıyla Ankara'nın en iddialı projeleri arasında yer alıyor. 34 katlı proje iki kuleden oluşuyor. Ofis Kule'de ölçüleri 165 metrekare ile 2 bin 400 metrekare arasında değişen 133 adet ofis bulunacak. 22 kattan oluşan Rezidance Kule'de ise 40 özel süit ve 65 rezidans daire olacak. Alışveriş merkezi ise 50 bin metrekare alanda kurulacak" diye konuştu.

100 KİŞİLİK EKİP

Geçmişte elektrik taahhüt işlerini yaptıkları Medical Park, Forum AVM, Tesco Kipa, Ağaoğlu, Doğuş Gebze Center, Turkmall Forum ve Folkart Mavişehir gibi projelerde örnek başarılara imza attıklarını ve Next Level projesinde de tercih edildiklerini kaydeden Aziz Demir, toplam 100 kişilik deneyimli bir uygulama ekibiyle çalışacaklarını belirtti.

Next Level projesinde Folkart Narlıdere benzeri dış cephe ışıklandırması kullanacaklarını anlatan Demir sözlerini şöyle sürdürdü; "Rezidance kısmında akıllı ev otomasyon teknolojisi uygulanacak. Bir kontrol paneliyle ambulans, itfaiye çağrılabilecek, temizlikçi veya Spa merkezinden randevu alınabilecek. Özel kamera sistemleriyle, ziyaretçiler rezidans sakinlerinin onayıyla içeri alınacak. Next Level, ayrıca 3 bin 500 metrekarelik peyzaj alanıyla da benzerlerinden ayrılacak." 

"Baba sözü dinledik"

Aziz Demir, Alp Erdem Elektrik olarak 12 yıldır kamu ihalelerine girmediklerini söyledi. Demir, "İş yaşamında her zaman örnek aldığımız babamızın bize en büyük nasihatı, 'çok çalışın, her zaman dürüst ve adil olun. Devletle iş yapmayın' şeklindeydi. Biz de 12 yıldır kamuyla iş yapmıyoruz. Tüm gücümüzü özel sektördeki projeler için harcıyoruz. Bugün hizmet kalitesinde ulaştığımız noktada, babamızın kişiliği ve sözlerinin büyük payı var" ifadesini kullandı. Sektörde artık aranan bir marka konumunda olduklarını da söyleyen Demir, her geçen yıl büyümelerini istikrarlı bir şekilde sürdürdüklerini ve yeni prestij projeleri içerisinde yer almaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi. 

Kaynak : Yeniasır

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account