Güney Amerika, İngiltere, İspanya ve Belçika başta olmak üzere dünya genelinde 42 huzurevi bulunan Belçikalı Senior Assist Sağlık Grubu Türkiye pazarına girdi.

Editör
16.03.2012

 

Belçikalı huzurevi zinciri Senior Assist, Türkiye’de faaliyetlerine başlıyor. Türkiye’ye ilk etapta 160 milyon euro’luk yatırımla giren firma, +60 Yaşam Evi, Evde Bakım, Gündüz Bakım ve Tele Bakım alanlarında hizmet verecek.

Güney Amerika, İngiltere, İspanya ve Belçika başta olmak üzere dünya genelinde 42 huzurevi ve 3 bin 200 yatak kapasitesi bulunan Senior Assist, ilk etapta Güre’de 80 yatak kapasiteli, Beylikdüzü’nde 280 yatak kapasiteli merkezleriyle faaliyetlerine başladı.

5 yıl içerisinde yatak kapasitelerini 5 bine çıkarmayı planladıklarını söyleyen Senior Assist Yönetim Kurulu Başkanı Bart Vanderschrick, Senior Assist’in 2006 yılında ileri yaştaki bireylerin fiziksel, zihinsel ve sosyal açıdan iyi bir yaşam sürdürmesini sağlamak hedefiyle kurulduğunu belirtti.

Uluslararası birikim

Küresel bilgi birikimi ve tecrübesiyle Türkiye’ye bakım modeli sunan Senior Assist’in bireylere ‘aile sıcaklığında, güvenli, huzurlu ve mutlu bir yaşam’ sunmayı hedeflediğini belirten

Vanderschrick, “Yaşlı bakımındaki uluslararası birikimimizi, 60 yaşın üzerindeki 6 milyon kişi için Türkiye’ye getirdik” dedi.

Vanderschrick, insan odaklı yaklaşım ve kalite felsefesi doğrultusunda hem misafirlerinin hem de çalışanların Senior Assist için büyük önem taşıdığının da altını çizdi.  Avrupa’da yaşlı nüfusun arttığını söyleyen Bart Vanderschrick, Türkiye’de 60 yaş üzeri yaklaşık 6 milyon insan olduğunu ve bu rakamın 2050 yılında 17 milyona ulaşmasının öngörüldüğünü belirtti.

Yaşam köyü kuracak

+60 Yaşam Evi merkezlerine ek olarak önümüzdeki dönemde yaşam köyü projesi de hayata geçirmek istediklerini söyleyen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bengi Tutak ise, “Türkiye’de 60 yaş üzeri bireylere sunduğumuz hizmeti bir adım öteye taşıyarak onlara yeni yaşam stili ve desteği sunan bir yaşam köyü inşa etmeyi planlıyoruz” dedi.

Tutak Senior Assist’in, hasta ve ailelerine, yaşadıkları ortamda sağlık desteği de verdiğini kaydetti.

Kaynak : Milliyet

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account