Tosyalı Holding, 1 milyar $\'lık yatırımdan sonra Osmaniye\'ye 150 milyon euroluk yeni bir fabrika kuruyor. 800 bin ton boru-profil üretilecek tesiste bin kişi çalışacak.

Yazar:Editor
13.10.2010

Tosyalı Holding, 1 milyar $'lık yatırımdan sonra Osmaniye'ye 150 milyon euroluk yeni bir fabrika kuruyor. 800 bin ton boru-profil üretilecek tesiste bin kişi çalışacak

Çelik boru sektörünün önde gelen şirketlerinden Tosçelik, 1.5 yıl  içinde tamamlamayı planladığı Tosçelik Profil ve Sac Endüstri A.Ş. için Osmaniye OSB'de 360 bin metrekare arazi tahsis ettirdi. Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah'ın da katıldığı bir törenle tahsis protokolüne imza atan Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, "İskenderun'daki tesisimizle birlikte kapasitemiz 1.5 milyon tona ulaşacak, bir buçuk yıl içinde yatırımı  tamamlayıp en az bin kişiye istihdam sağlayacağız" dedi. Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Organize Sanayi Bölge Müdürü Turgut Çalışkan ile Tosyalı Holding Yönetim Kurulu üyesi Ayhan Tosyalı, Fatih Tosyalı ve Tosyalı Holding CEO'su Suhat Korkmaz'ın da katıldığı protokol imza töreninin ardından Tosyalı Holding Yönetim  Kurulu Başkanı Tosyalı, 120 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 360 bin metrekarelik bölgede yapılacak Tosçelik Profil ve Sac Endüstrisi tesislerinin volkanik arazi üzerinde yapılacak olmasının da özel bir anlamı olduğuna dikkat çekti. Fuat Tosyalı, "Tarımsal kullanımın yapılmasının hiçbir şekilde mümkün olmadığı bu alanda ciddi tesviye çalışması yapacağız. Burada teknolojinin ulaştığı son noktayı ve denenmemiş sistemleri deneyeceğiz. En verimli olanı hayata geçirip pazarlık gücümüzü artıracağız" dedi.

Kaynak: Sabah

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account