Governador Plácido Castelo Stadyumu, 2014 Dünya Kupası’na JCB ile hazırlanıyor!

Editör
14.03.2012

 

2014 Dünya Kupası maçlarının oynanacağı Governador Plácido Castelo Stadyumu’nun genişletme çalışmaları, tek bir makine ile farklı çözümler üreten JCB teleskobik yükleyici ve de JCB kazıcı-yükleyiciler ile yürütülüyor

Brezilya’nın Fortaleza şehrinde yer alan ve FIFA 2014 Dünya Kupası’nda altı oyuna ev sahipliği yapacak olan Plácido Castelo Stadyumu, Haziran 2014’te ilk karşılaşma için başlama vuruluşu yapılana kadar, 67.000 futbol taraftarına ev sahipliği yapmak üzere hazırlanıyor. JCB marka iş makinaları, statta belli noktalarda yıkım yapıyor ve gerekli inşaat malzemelerini taşıyarak stadın genişletilmesine yardımcı oluyor.

Kazıcı-yükleyici ve teleskobik yükleyici ürün gruplarında, iş makinası sektöründe dünya pazar lideri olan JCB, dünya çapındaki bu büyük organizasyon için yapılan hazırlıkların süratli bir şekilde tamamlanmasına katkı sağlıyor.

Bilindiği gibi, JCB teleskobik yükleyiciler, çok geniş ataşman seçeneği ve tek bir iş makinesi ile üç makinanın yapabileceği işi yapma özelliğiyle, dünya genelinde inşaat sektörü başta olmak üzere tarım, geri dönüşüm gibi birçok sektörün aranan ekipmanları arasındaki yerini kısa sürede almayı başardı.

Ayrıca, yetkililerinden alınan bilgiye göre, JCB, bugüne kadar birçok önemli spor organizasyonunda stadyumların maçlar için hazırlanmasındaki çalışmalarda yer aldı. 

JCB, Brezilya’daki stadyum projesi için JCB 535-125 ve JCB 540-170 model teleskobik yükleyicileri, JCB 4CX ve JCB 1CX kazıcı-yükleyicileri ile çalışmalarını sürdürüyor.

JCB’nin Brezilya’daki fabrikasında üretilen JCB 3C kazıcı da bu dört modele çalışmalarda eşlik ediyor. Hidrolik kırıcılarla donanımlı JCB 3C ve JCB 4CX kazıcı-yükleyiciler, stadyumun üst örtüsünü yıkmak için kullanılıyor.

JCB kazıcı-yükleyicilerin en kompakt olanı JCB 1CX ise, stadın içindeki koltukları sökerek, daha alt katmanlardaki dar alanlara erişiyor. JCB 535-125 teleskobik yükleyici, inşaat süreci boyunca büyük hacimli paletlenmiş malların dağıtımını yapıyor.

JCB 540-170 teleskobik yükleyici ise, işçilerin - mevcut erişim yollarının bazıları yıkılmış olan - stadyumun üst kısımlarına ulaşmalarını sağlıyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account