Çalışanlarından Gönüllü Destek

Editör
09.03.2012

 

 “Işığa muhtaç her sosyal konuda tüm gönlümüzle aydınlatmak için varız” sloganı ile gönüllü olarak sosyal sorumluluk projelerinde yer alan “VİKO Aydınlık Toplum Gönüllüleri”, bugün toplum için oluşturulan her ışığın, gelecekte dünyayı aydınlatacak enerjilere dönüştüğünün bilinci ile örnek bir projeye daha imza attı.

Elektrik anahtar ve priz sektörünün lider firması VİKO’nun çalışanlarından oluşan “Aydınlık Toplum Gönüllüleri”,  Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’ndeki Bayırözü İlköğretim Okulu’nda örnek bir projeye imza attı.

VİKO Aydınlık Toplum Gönüllüleri, Bayırözü İlköğretim Okulu için başlattıkları yardım kampanyasıyla kırtasiyeden oyuncağa, fotokopi makinesinden temizlik malzemelerine kadar birçok yardım malzemesini öğrencilere ulaştırdı.

Projenin liderlerinden VİKO Montaj Bölümü Çalışanı Şermin Pehlivan “Bu okulun yardım talebini şirketimizce gerçekleştirilen Kurumsal Sorumluluk ve  Sürdürülebilirlik Eğitimi’nde öğrendik.

Yaklaşık 250 arkadaşımızın verdiği destekle okulun tüm taleplerini karşılayarak, minik öğrencilerimizin geleceklerinde küçük de olsa bir ışık yaktık” sözleri ile mutluluğunu ifade etti.

Sosyal Sorumluluk duygusunu içselleştirdik…

Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için birçok proje gerçekleştiren VİKO’ nun çalışanlarına sunduğu eğitimler sonucunda, ‘Sorumluluk’ duygusunu içselleştirdiklerini söyleyen Aydınlık Toplum Gönüllüleri’nden Serkan ERSOY ise, bu duyarlılığa sahip olmalarında en büyük etkenin VİKO yönetimi olduğunu belirtti.

Yıl içerisinde toplumdan gelen taleplerin Kurumsal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Kurulu tarafından değerlendirilerek hayata geçirildiğini anlatan Ersoy, “Aydınlık Bir Gelecek İçin hepimiz sorumlu ve hepimiz gönüllüyüz” dedi. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account