Teknoloji lideri LG Electronics, bulaşık makinelerinde “buhar” devrimi yapıyor

Yazar:Editor
08.03.2012

 

Teknoloji devi LG Electronics, “Buharlı Hassas Yıkama Sistemi” sayesinde ciddi miktarlarda enerji tasarrufu yapan ve inatçı kuru lekeleri tek yıkamada temizleyen buharlı bulaşık makineleriyle elle ön yıkama kabusunuza son veriyor. Güçlü buhar etkisi sayesinde normalde elle temizlenmesi gereken en inatçı ve ağır kirleri bile etkin bir şekilde yumuşatıyor ve eritiyor. 

Buharın gücüyle hem nazik hem güçlü temizleme

Buharlı Hassas Yıkama, hassas bulaşıklarınız için son derece özel bir çalışma döngüsüdür. Buharın nazik ama güçlü özelliği bulaşıkları kolayca temizler. Pahalı kadehlerinizin üzerinde çizik veya hasar oluşmasından endişe etmenize gerek kalmadan, ruj gibi zorlu kirler ortadan kalkar.

Kadehlerle büyük tava ve tencereleri aynı anda yıkayın

LG, bulaşık makineleri Buharlı Çift Duşlama sayesinde, üst ve alt raflar için farklı su yoğunluklarını ayarlayabilirsiniz. Kadeh gibi hassas bulaşıkları üst rafa, tencere ve tavaları alt rafa yerleştirerek ve her iki raf için ayrı su yoğunluğu seçerek farklı türden bulaşıkları etkili bir şekilde yıkayabilirsiniz. Böylece tüm bulaşıklarınız tek seferde yıkanır, zamandan da tasarruf edersiniz. 

Sessiz olduğu kadar güçlü performans 

LG bulaşık makinelerinin bir diğer özelliği ise yanına gitmediğiniz sürece yıkama yaptığını hissettirmeyecek kadar sessiz çalışabilmesi. Normal bir elektrikli süpürge 70dB(A), çamaşır makinesi 54dB(A) gücünde gürültü yaparken LG buharlı bulaşık makineleri sadece 38dB(A) gücünde ses çıkarıyor. Fısıltı ile konuşulduğunda çıkan ses seviyesi ise 30dB(A). 

Modellerin hepsi tam 14 kişilik yemek takımını, tek seferde rahatlıkla ve iz bırakmadan yıkayabilecek kapasiteye sahip. LG bulaşık makinelerinin en büyük özelliği ise dünyada 10 yıl garanti veren tek motora sahip olmaları. 

Akılı Teşhis ile olası sorunlara anında çözüm

Bulaşık makineniz artık telefon aracılığıyla kendi sorununu kendisi anlatabiliyor. Eğer makineniz arızalanırsa tek yapmanız gereken çağrı merkezini arayıp makineden gelen sinyali dinlettirmek.

Teşhis telefonda konuluyor ve servis teşhise göre hazırlıklı geliyor. Böylece çok daha kaliteli ve hızlı servis alabiliyor; sorunu telefonda uzun uzun anlatmak zorunda kalmıyorsunuz.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account