"Mall of İstanbul" eğlence tasarımı Kanada'lı Forrec üstlendi.

Editör
07.03.2012

 

Torunlar GYO AVM, rezidans ve ofis olarak tasarlanan Türkiye’nin en büyük karma kullanım projesi Mall of İstanbul, eğlence alanlarının dizaynı için dünyanın önde gelen şirketlerinden Kanada’lı Forrec şirketi ile anlaştı.

Florida’daki Universal Stüdyoları, Mall of America’daki Nickelodeon Universe ve dünyanın bir çok önemli merkezindeki Legoland’lerin mimarı Forrec, Mall of İstanbul içerisinde yer alan temalı eğlence alanlarını dünya standartlarında tasarlayacak.  

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklıklarından Torunlar GYO’nun Mahmutbey’de geliştirdiği “Mall of İstanbul” projesinin alışveriş merkezi içerisindeki eğlence alanlarının tasarımlarını dünyanın önde gelen şirketlerinden Kanada’lı Forrec üstlendi.

40 yılı aşkın bir süredir dünyanın pek çok noktasında eğlence tasarımı yapan Forrec’in referans projeleri arasında; Mall of America’daki Nickelodeon Universe, Almanya, Malezya ve ABD’deki Legoland’ler, her yıl milyonlarca insanın ziyaret ettiği Florida’daki Universal Stüdyoları, Orlando’daki Macera Adası ve Kanada’daki Wonderland yer alıyor. 

Mall of İstanbul’u her alanda fark yaratan rekabetçi bir proje olarak geliştirdiklerini belirten Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, “Temalı AVM’lerin öneminin arttığı özellikle de eğlence konseptinin ön plana çıktığı bu dönemde biz de yatırımlarımızı bu doğrultuda tasarlıyoruz.

Mall of İstanbul projemizin eğlence alanları için de dünyanın en önemli projelerine imza atmış Forrec ile çalışmak istedik. Forrec projemize özgü özel bir tasarım yaparak eğlence alanındaki son dünya trendlerini Mall of İstanbul aracılığıyla Türkiye’ye taşıyacak” dedi.  

Mall of İstabul içerisinde yer alan eğlence parkı 12 bin metrekarelik alanıyla Türkiye’nin en büyük kapalı eğlence merkezi olacak. Mall of İstanbul alışveriş merkezi içerisinde yer alan 350 ulusal ve uluslararası mağazası, yüksek teknolojiye sahip eğlence ve oyun alanları, snowparkı, 15 salonlu sineması, temalı müzesi, dünya ve Türkiye’nin yöresel mutfaklarını bir araya getiren Gourmet Center’ı, botanik parkı ile ziyaretçilerine alışveriş ve eğlence deneyimini bir arada sunacak.

Projede ayrıca, restoran ve kafelerin yer alacağı açık caddede iç sirkülasyon için kullanılacak nostaljik ‘hatlı tramvay’ projenin öne çıkan özellikleri arasında dikkat çekiyor.  

Torunlar GYO tarafından İstanbul’un en önemli kavşak noktalarından biri olarak kabul edilen Mahmutbey’de yapımı süren Mall of İstanbul projesinin 2013 yılının ikinci yarısında tamamlanmasıyla alışveriş merkezi de hizmete girecek. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account