Grundfos enerji verimliliği sağlayan pompalarıyla 2013’e hazır!

Editör
06.03.2012

 

Enerji verimliliğine dair sunduğu ürün ve çözümlerle fark yaratan Grundfos, dünyanın önde gelen marka, kuruluş ve akademisyenleri ile birlikte 3. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’na katıldı.

Toplumdaki enerji kültürü ve verimlilik bilincinin gelişmesini amaçlayan etkinlikte Grundfos enerji verimliliği sağlayan A sınıf pompalarıyla 1 Ocak 2013’te yürürlüğe girecek olan EUP yönetmeliğini şimdiden yerine getirdiğini vurguladı. 

Yeşil iş modeliyle ve enerji tasarrufu sağlayan ürün ve çözümleriyle benzerlerinden ayrılan, pompa sektörünün öncü kuruluşlarından Grundfos, enerji verimliliği sağlayan ürünlerini 3. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda tanıttı.

Etkinlikte Grundfos Uluslararası Projeler Satış Müdürü Erkan Gülmez Pompalarda Çevreye Duyarlı Tasarım Yönetmeliğinin Türk Tesisat Sektörüne Getirdiği Yenilikler başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi. 

Grundfos Uluslararası Projeler Satış Müdürü Erkan Gülmez konuşmasında “EUP enerji verimliliği uygulamalarını zorunlu hale getiren yasanın yürürlüğe gireceği 1 Ocak 2013 tarihi itibariyle Türkiye’de yeni bir dönem başlıyor. EUP direktifi ile Türkiye'de ve Avrupa'da yalnızca verimlilik sınıfı en yüksek pompaların satılmasına izin verilecek.

Grundfos ise enerji verimliliği sağlayan Alpha2 ve Magna sirkülasyon pompaları başta olmak üzere Blueflux etiketli ürünleriyle şimdiden bu direktifin gerekliliklerini yerine getiriyor. Önümüzdeki dönemde Türkiye’de enerji verimli ürünlerin kullanımı artacak ve biz de yüksek enerji verimli ürünlerimizle pazarda daha güçlü bir hale geleceğiz.

Grundfos olarak 2013’e hazırız! 2020’de elektrik motorları ile ilgili EuP direktif tamamen uygulamaya konulduğunda Avrupa’da toplam enerji sarfiyatından yüzde 5 oranında, 23TWh tasarruf edilirken 11 milyon ton CO2 emisyonu da azaltılmış olacak. ” dedi. 

Grundfos, Avrupa Birliği’nin enerji tasarrufu sağlama ve çevreyi koruma amacıyla hazırlanan ve 2005 yılında yayınlanan EUP yönetmeliğine uygun olarak Blueflux etiketli pompalarını geçmiş yıllarda düzenlenen Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda da tanıtmıştı. Grundfos’un Blueflux etiketli pompaları, piyasadaki en yüksek verimli motor ile sürülen pompa olma özelliği taşıyor.

Grundfos pompaları, dünya genelinde su ve akışkan içeren tüm tesislerde kullanılıyor ve otomotiv, madencilik, denizcilik, ilaç, güç kaynakları, su arıtma, biyoyakıt, elektrik santralleri ve kimya alanlarında Grundfos pompa sistemleri ciddi oranda enerji verimliliği sağlıyor.

Carlsberg en önemli Grundfos kullanıcısı şirketler arasındayken Nestle 12 ayda, Hansol Paper ise 19 ayda yatırımlarının geri dönüşünü alan firmalar olarak Grundfos ile enerji optimizasyonu sağlayan firmaların başında geliyor. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account