Duravit, saunayı iki kompakt çeşit ekleyerek genişlettiInipi B en küçük alanlarda bile sauna keyfi yaşatacak

Editör
05.03.2012

 

Banyo üreticisi Duravit, Inipi serisi ile klasik ter banyosunu bodrum katlardan çıkarıp banyoya ve yaşam alanına getiren modern bir tasarımcı saunası sundu.

Avusturyalı tasarımcı üçlüsü EOOS ile işbirliği yapan Duravit, bu eğilimi daha küçük banyolarda devam ettiriyor ve yaklaşık 120 x 120 cm yer kaplayan ve bir kişi için konforlu alan sağlarken aynı zamanda en yüksek tasarım gerekliliklerini de karşılayan yeni Inipi B, super kompakt saunanın öncülüğünü yapıyor.

Küçük apartman dairelerinde bile gevşetici bir zindelik deneyimi için yeterli alan sunan Inipi B’nin montajı da sökülmesi de kolay olduğundan kiralık dairelere kurulmaya da uygun. Diğer bir avantajı da yeni Duravit saunalardaki kompakt ekipmanın çok uygun fiyatlarla temin edilebilmesi. 

Duravit, küçük Inipi B modeline ek olarak 240 x 120 cm ölçülerine sahip daha geniş bir çeşit de geliştirdi. Böylece Inipi bir taraftan “yalnız yaşayanların” hayallerini gerçekleştirirken diğer taraftan yatarak sauna keyfi yapmak isteyen çiftlere de alan tanıyor. Kumanda panosu saunanın ön tarafında yanlamasına bütünleşik olarak yer alıyor.

Dinlenme sırasında, ECO fonksiyonuyla ısıtma enerjisinden tasarruf edilebiliyor. 

Inipi B Super Kompakt’ta, arka duvardaki ayarlanabilir arkalık kullanılarak en konforlu pozisyon seçilebilir. Ayrıca, oturma yeri de kullanıcının sauna seansı sırasında pozisyon değiştirmesine yetecek kadar geniştir ve böylece uzun sürelerde bile konforlu ve ergonomik bir oturma duruşu sağlanabilir. LED ışıklarla aydınlatılmış yatay ahşap lambriler, oturma elemanlarına paralel bir görsellik oluşturur. 

Inipi B’nin koyu Amerikan cevizi olan harici ahşap çerçevesinin parlak beyaz rengi de mevcut. Her iki sauna çeşidinin de hem köşeli hem duvara dayalı versiyonları bulunuyor. Geniş Inipi B, odanın ortasına bağımsız olarak da takılabiliyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account