Martı GYO ve Martı Otel İşletmeleri, ‘Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni (UN Global Compact) imzalayan ilk kurum oldu.

Editör
01.03.2012

 

Martı GYO ve Martı Otel İşletmeleri 10 temel ilkenin yer aldığı sözleşme doğrultusunda yol haritalarını oluşturma çalışmalarına başladı. BM Küresel İlkeler Sözleşmesi, insan hakları, çalışan hakları, çevre ve yolsuzlukla mücadele alanlarında evrensel boyutta daha iyi bir konuma ulaşılmasına yönelik 10 temel ilke yayınlayarak özel sektörü, iş gücünü, sivil toplumu ve sivil otoriteleri bu ilkeler ışığında hareket etmeye davet ediyor. Bu sözleşme ile, faaliyetlerini sürdürülebilir ve çevreye saygılı bir şekilde yürütmeye önem veren şirketler bu alandaki gönüllülük çalışmalarını iyileştirme ve geliştirmeyi taahhüt ediyorlar.

Kurumsal bir yaklaşım olan BM Küresel İlkeler Sözleşmesi, sürekli rekabet içindeki iş dünyasına ortak bir kalkınma kültürü oluşturmak üzere evrensel ilkeler öneriyor. Dünyanın en büyük gönüllü kurumsal vatandaşlık girişimi olan sözleşmeyi imzalayan şirketler, evrensel ilkeleri temel alan kurumsal uygulamaların daha istikrarlı, adaletli ve kapsamlı bir küresel pazar oluşturmaya yardımcı olduğu inancını paylaştıklarına dair taahhütte bulunuyor.

Kaynak : Hürriyet

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account