AkzoNobel Marshall’dan metale işleyen boya: Hammerite

Yazar:Editor
29.02.2012

 

AkzoNobel Marshall güvencesiyle sunulan metale işleyen boya Hammerite, antipasa, astara ve son kat boyaya gerek olmaksızın, doğrudan pas üzerine sürülüyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından test edilen Hammerite’nin ortalama altı yıl boyunca korozyon ve atmosfer şartlarına karşı koruyucu özelliğini sürdürdüğü onaylandı.  

“Renklendir Hayatı” sloganıyla insanların hayatına renk katan AkzoNobel Marshall, direkt pas üstüne metal eşya boyası Hammerite ürününü piyasaya sundu. Demir ve çelik gibi paslanan metaller için üretilen Hammerite, bir metalin uzun yıllar korunması veya paslanmış bir metal eşyanın yeniden kazanılması için gereken antipas, astar boya ve son kat boyayı aynı kutuda barındırıyor.

Bu sayede geleneksel sisteme kıyasla üç kat daha hızlı uygulama sağlayarak, üç gün olan toplam iş süresini sadece bir güne indiriyor. Kapınız, bahçedeki tüm metal eşyalarınız, otomobiliniz, bisikletiniz, demir ya da çelik neyiniz var ise Hammerite ile AkzoNobel Marshall güvencesinde tam altı yıla varan süreçte korunuyor, yenileniyor.

Dünyanın 50 ülkesinde kullanılan Hammerite’nin koruyucu özelliği, Türkiye’de de , Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından test edilerek, onaylandı.      

Kolay uygulanıyor, yüzeyi hızlı kuruyor  

AkzoNobel Marshall güvencesiyle sunulan metal boyası Hammerite, demirli metal yüzeylere kuvvetle yapışıyor. Doğrudan pas üzerine uygulanabiliyor. Demir ya da çelikte astar gerektirmiyor.

Silikon açısından zengin yapısı, yüzeyde, suyun ve kirin tutunmasına engel oluyor. Akmaya karşı oldukça dirençli Hammerite, rula ya da fırça ile sürülebildiği gibi tabanca ile de uygulanabiliyor.

Çok geniş yüzeylerde bile oldukça kolay ve hızlı bir şekilde uygulanan Hammerite, bahçe kapıları, metal bahçe mobilyaları, su tesisatları, ferforjeler, çit, drenaj boruları, metal merdiven, akaryakıt tankları, bisiklet parçaları, yağmur olukları, dış boru tesisatları, tel örgüler ve çatılar için en kolay çözümü sunuyor. İki saatte yüzey koruması sağlanıyor. Koşullara bağlı olarak dört saat sonra da eğer arzu edilirse ikinci kat sürülebiliyor. 

Daha iyi koruma ve paslanma direnci sağlıyor 

Hammerite, zorlu hava şartlarına yüksek direnç gösterebilmesi için özel olarak pigmentlendirildi. 70 mikron kuru film kalınlığı ile daha önce boyanmış metal üzerinde yalnızca bir kat ile tam koruma sağlıyor.

Kullanılan özel sentetik reçine formülü paslanmaya karşı uzun süre aralıksız savunma oluşturuyor. Sağlığa zararlı maddeler içermeyen Hammerite ayrıca, şamdan, kül tablası, metal kap kacaklar, buzdolabı, buzluk, ocak, su tankları, kazanlar, şömine, soba ve kuzine kenarları gibi yüzeylerde de rahatlıkla kullanılabiliyor.

 Üç ayrı türü ve farklı renk seçenekleri ile metallerinize yeni görünümler 

Hammerite metal boyasının, metallerinize, düz ve parlak, çekiçlenmiş görüntülü ya da döküm dokulu yüzey kazandırabilen üç ayrı türü bulunuyor.

Düz ve parlak Hammerite, uygulanan metale, kusursuz, yüksel kaliteli ve parlak bir görünüm kazandırıyor. Siyah, gri, koyu kahverengi, mavi, yeşil, koyu yeşil, gümüş, koyu mavi, altın ve beyaz renk seçenekleri bulunuyor. 250, 500, 750 ml ve 2,5 lt’lik kutularda ve sadece belirli renklerde olmak üzere sprey boya olarak satışa sunuluyor. 

Çekiçlenmiş görüntülü Hammerite, uygulanan metale, zarif, parlak, düz dokunuşlu, metalik ve çekiçlenmiş bir görünüm veriyor. Siyah, gri, gümüş gri, koyu mavi, açık mavi, altın, koyu yeşil ve bakır renk seçenekleri mevcut. 250, 500, 750 ml ve 2,5 lt’lik kutularda ve sadece belirli renklerde olmak üzere sprey boya olarak satışa sunuluyor.

Döküm dokusu Hammerite ise uygulandığı yüzeye, zarif, mat dokulu, metal dokunuşlu döküm dokusu kazandırıyor. Taş siyah, metal gri, dağ yeşil ve gölge mavisi renk seçenekleri ve 750 ml’lik kutularda satışa sunuluyor. 

AkzoNobel Marshall, hayatı renklendirmek için çalışıyor

Dünyanın en büyük boya ve kaplama kuruluşu olan AkzoNobel, aynı zamanda da esaslı bir ölçekte özel kimyevi maddeler üretimi alanında faaliyet gösteriyor. Küresel olarak, gerek sanayiye gerek tüketicilere yeni ve gelişmiş ürünler sunmanın yanı sıra müşterilerinin ihtiyaçlarına da kalıcı çözümler üretiyor.

Dünya çapında 80 ülkede, yaklaşık 60 bin çalışana sahip olan AkzoNobel, mükemmelliğe odaklı üretim süreçleriyle Yarının Cevaplarını Bugün Veriyor. Kuruluşu 1954 yılına dayanan Türkiye dekoratif boya pazarının lider markası Marshall ise 1998 yılı itibariyle AkzoNobel’in gücüyle büyümeye devam ediyor. AkzoNobel Marshall Boya bugün, Türkiye’nin yanı sıra başta KKTC, Rusya Ukrayna, Kazakistan, Özbekistan, Tacikistan, Bulgaristan, Kosova, Makedonya ve Arnavutluk olmak üzere toplam 15 ülkede faaliyet gösteriyor.

Ürün grupları arasında; iç cephe boya ve astarı, dış cephe boya kaplama ve astarları, ahşap metal boya, tutkallar, macunlar, özel amaçlı ürünler, tinerler, dış cephe ısı yalıtım sistemleri, ahşap koruyucu ve vernikler yer alıyor.

AkzoNobel Marshall Boya, üretimden son kullanıcıya ulaştığı süreç içerisinde nihai ürün faydaları dahil olmak üzere, insan sağlığı ve çevreye karşı duyarlılığını uluslararası standartları referans alarak ön planda tutuyor.

Dergisi


KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account