Schneider Electric’in öğrencilere yönelik ‘Uluslararası Çevreci Şehirler’ yarışmasına başvurular başladı!

Yazar:Editor
29.02.2012

 

Schneider Electric’in üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği Çevreci Şehirler Yarışması, 31 Ocak 2012 günü yeni başvurularını almaya başladı.

Dokuz ülkeden katılıma açık olan ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen yarışmanın başarısı her geçen yıl artıyor.

Çevreci Şehirler Yarışması, gençleri de ‘şehirlerde enerji yönetimi’ alanında yeni fikirler geliştirilmesi sürecine dâhil etmeyi hedefliyor. Birinci olan ekibi bu yıl da Schneider Electric bünyesinde çalışma ve üst düzey yöneticilerle vizyon görüşmeleri yapma fırsatı bekliyor.

Enerji yönetiminde dünya çapında uzman Schneider Electric’in Çevreci Şehirler Yarışması, 2012 başvurularını almaya başladı. 9 ülkeden üniversite öğrencilerine açık olarak gerçekleştirilen yarışma, her geçen yıl daha fazla genci, şehir hayatının en önemli sorunsalı olan enerji yönetimi gündemine dahil ediyor ve çözüm önerilerini değerlendiriyor. 

Üç yıldır başarıyla gerçekleştirilen ‘Şehirlerde enerji yönetimi’ konulu yarışmada, en az biri kadın olmak üzere iki öğrenciden oluşan ekiplerden şehir için hayati önem taşıyan konut, üniversite, perakende, su ve hastane sektörlerine yönelik uygulanabilir enerji yönetimi çözümleri tasarlamaları isteniyor. Tasarıların hem artan enerji talebine cevap vermesi, hem de sosyal gelişmeleri ve çevre konularını doğru bir şekilde ele alması bekleniyor.

Türkiye’nin de dahil olduğu 9 ülkeden başvuruya açık olan yarışma (Brezilya, Çin, Fransa, Almanya, Hindistan, ABD, Rusya, Türkiye ve Polonya) sonucunda bu yıl yaklaşık 270 bin öğrenciye ulaşılacak ve aralarından en yaratıcı 200'ü aşkın öğrenci ile Schneider Electric'le staj görüşmeleri yapılacak. Yarışmanın en başarılı 25 ekibi finalde yarışmak için 2012 Haziran ayında bir araya gelecek. Birinci olan ekibi ise Schneider Electric’in üst düzey yöneticileriyle temaslarda bulunma fırsatı ve Schneider Electric tesislerini ziyaret ederek çalışanların tecrübelerini birinci ağızdan paylaşma imkanı bekliyor. Birinci olan 2 kişilik ekibe ayrıca Schneider Electric’te çalışmak üzere iş teklifi yapılacak. 

Sektörün geleceği Schneider Electric, Çevreci Şehirler Yarışması’nda buluşuyor

Schneider Electric, Çevreci Şehirler yarışması ile sektörün gelecekteki yeteneklerini yakından tanımayı ve grubun potansiyel çalışanlarıyla güçlü bir bağ kurmayı amaçlıyor.

Çevreci Şehirler, ilk yılından itibaren, uluslararası arenada öğrenciler arasında büyük takdirle karşılanıyor. 2011 yılında 8 ülkeden 500 ekip ve 1000 adayın katıldığı yarışmayı, ‘Yeşil Üniversite’ projeleriyle Almanya’nın Bonn Üniversitesi’nden Suma Elengikal ve María Consuelo Palacios Lafuente’den oluşan ekip kazandı.

Schneider Electric Orta Asya ve Türkiye İK Direktörü Aylin Olsun yarışmayı düzenleme amaçlarını şöyle özetliyor: “Schneider Electric olarak, Çevreci Şehirler yarışmasının önceki yıllarda elde ettiği sonuçlarından güç alarak bu yıl bir kez daha öğrencilere, özellikle de kadın mühendislere yenilikçi bir yarışmaya katılma fırsatı sunmak istedik. Günümüzün enerji sorunlarını ele almaya odaklanan geçlerle iletişim kurmaya önem veren Schneider Electric olarak, insanlara enerjilerini her gün en iyi şekilde kullanmada yardımcı olma misyonumuzu farklı ve özel bir yolla devam ettiriyoruz.”

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account