EGEYAPI Group, Avrupa’nın en büyük karma inşaat projesi Batışehir’i de içine alacak 25 milyon TL’lik yeni bir çevre yatırımına imza atıyor. Yatırımla birlikte Esenler ve Bağcılar ilçelerinden geçen yaklaşık 5 kilometrelik yüksek gerilim hattı, yer altına alınıyor.

Editör
29.02.2012

 

EGEYAPI Group, İstanbul’un Esenler ve Bağcılar ilçelerine enerji sağlayan 154 kVa’lık yüksek gerilim hattının 6 bin 100 metrelik kısmını 25 milyon TL’lik yatırım ile yer altına alıyor. 2012 yılı Ekim ayı sonunda bitirilmesi planlanan ve yaklaşık 350 bin kişinin faydalanacağı proje ile Esenler ve Bağcılar ilçeleri daha modern, daha çevreci bir görünüme kavuşacak. 

Bu yatırımın öncelikle Batışehir projesinin değerine değer katacağını söyleyen EGEYAPI Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı; “Yatırım ile birlikte hem Avrupa’nın en modern projesi Batışehir’de taahhüt ettiklerimizi yerine getiriyoruz hem de bölgemize çevresel değer katıyoruz” dedi. Proje kapsamında yardımlarını esirgemeyen Bağcılar ve Esenler belediye başkanlarına teşekkür eden İnanç Kabadayı, bölgeye sağladıkları katma değerden dolayı mutlu olduklarını ifade etti. 

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı: “EGEYAPI Group, ilçemizde yeni bir yatırıma imza atıyor. Başta EGEYAPI Group olmak üzere özel sektörün bu tür yatırımları hem ilçemizin çevre açısından yenilenmesine katkıda bulunacak hem de İstanbul’a katma değer sağlayacak” dedi. Çağrıcı, yatırımdan ötürü EGEYAPI Group’a teşekkürlerini dile getirdi. 

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu: “EGEYAPI Group’un yeni yatırım hamlesi, İstanbul’da başlayan kentsel dönüşümün bir nevi parçası anlamına geliyor. Böyle bir yatırım, kamu ile özel sektörün işbirliğini ifade ediyor. Sosyal sorumluluk adına EGEYAPI Group tarafından başlatılan bu yatırım şehrimizin siluetinin yenilenmesi açısından büyük önem arz ediyor” dedi. Göksu TOKİ ve EGEYAPI Group’a teşekkür etti.  

Kaynak : Hürriyet

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account