Zorlu Center'da Enerji Tasarrufu ve Konforu Danfoss Sağlayacak

Editör
28.02.2012

 

2,5 Milyar Dolarlık mega proje ZORLU CENTER’DA HVAC (Isıtma-Soğutma-Havalandırma) tesisatının hidronik balanslaması, ‘Danfoss AB-QM Basınçtan Bağımsız Balans Vanaları’ ile yapılacak.

Proje uygulaması ile ilgili açıklama yapan, Danfoss Isıtma Çözümleri Türkiye İş Geliştirme Müdürü R. Burak Kolsuk; ’’Danfoss AB-QM, tek vana ile hem mükemmel sıcaklık kontrolü hem de hidronik balanslama özelliği sunmaktadır.

Şimdiye kadar tüm dünyada montajı yapılmış olan 1 MİLYON’ dan fazla AB-QM, bu vananın güvenilir ve en iyi “enerji tasarrufu” yöntemi olduğunu kanıtlamaktadır.’’ dedi. 

Kolsuk sözlerine şöyle devam etti; ‘Tesisat sektöründeki tüm gelişmelere ve buluşlara rağmen, HVAC tesisatını hidronik olarak dengelemek halen zor bir görev olarak gözükmektedir.

İster yeni yatırım ister renovasyon projesi olsun, Danfoss AB-QM Basınçtan Bağımsız Kontrol Vanaları; projelendirme, uygulama ve devreye alma esnasında kolaylık sağladığı gibi işletme süresince de bakım maliyetlerinin azaltılması ve ilave “enerji tasarrufu” gibi avantajlar sağlamaktadır.’’

Maksimum 3 Yıl Amorti Süresi

‘’Renovasyon çalışmalarında elde ettiğimiz sonuçlar göstermiştir ki; Danfoss AB-QM’e yapılan yatırım kendisini en fazla 3 yıl içerisinde amorti etmektedir.

Bağımsız araştırma kuruluşlarının yapmış olduğu testler de kanıtlanmıştır ki DANFOSS AB-QM pazarda tedarik edilen diğer basınçtan bağımsız kontrol vanalarıyla karşılaştırıldığında, her şart altında en iyi kontrol performansını vermektedir. Çok geniş yelpazede tedarik ettiğimiz vana çaplarımız ve motor çeşitlerimiz sayesinde her türlü uygulama için çok düşük debilerde dahi mükemmel bir kontrol sunmaktayız.’’

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account