6 yıldır bulunduğu KKTC’ye yeni proje götürecek

Editör
27.02.2012

 

Doğa Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Ari Duek, 6 yıldır yabancı ortaklarıyla inşaat yaptığı Kıbrıs’a da Doğa Gayrimenkul adıyla gidip projeler yapacağını söyledi. Duek, İstanbul’da emekli ve yaşlıların sosyal hayata odaklanabileceği bir yaşam projesi hedefliyor.

Doğa Feriloft, Doğa Teras, Doğa 77, Doğa Country ve Doğa Hanımeli gibi projeleriyle tanınan Doğa Gayrimenkul, bu yıl ilk kez İstanbul’un Anadolu yakasına geçerek, Dragos’ta Doğa Elements projesine başladı. 10’ncu yılında 10’ncu projesini hayata geçiren Doğa Gayrimenkul, önümüzdeki yıllarda da butik projelere odaklanmaya devam edecek. 

Doğa Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Ari Duek, yabancı ortaklarıyla proje geliştirdiği Kıbrıs’a Doğa Gayrimenkul adıyla gidip projeler yapacağını söyledi. Ari Duek’in önümüzdeki 10 yılda hayata geçirmek istediği farklı bir proje planı da var. Duek, emekli ve yaşlıların sosyal hayata odaklanabileceği bir yaşam projesi hedefliyor.

Kıbrıs’a adını götürecek

Sarıyer’de bir arsalarının bulunduğunu, 60 dairelik bir projeyi hayata geçirmek için belediyenin çalışmalarını beklediklerini kaydeden Ari Duek, “İstinye’de de yine 80-90 dairelik bir projemiz olacak.

Bu yıl sonuna kadar projeyi lanse edeceğiz” dedi. Kıbrıs’ta ortaklarıyla 6 yıldır yabancılara konut yaptıklarını, bu yıl içinde ise Doğa Gayrimenkul markasıyla Kıbrıs’a gideceklerini dile getiren Duek, şöyle konuştu: “Kıbrıs’ta, Girne’nin merkezi bir bölgesinde arazimiz var.

100 dairelik bir proje yapıyoruz. Kıbrıs’ta konut piyasası şu an durmuş, kimse ev satamıyor ancak ben bunu risk olarak görmüyorum. Çünkü Kıbrıs’ta da var olandan iyi bir yaşamı götürdüğünüzde risk olmayacaktır.”

Yaşlılara sosyal hayat 

Dünyadaki insanların kaliteli yaşam ömrünün artmasından yola çıkan Duek, ABD’de yaşlılar için uygulanan yaşam köylerinin bir benzerini de İstanbul’da yeşilin yoğun olduğu Göktürk gibi bölgelerde hayata geçirmek istiyor. Duek, proje fikrini şöyle anlattı: “60 yaş üzerindeki eşini kaybetmiş bir çok insan yalnızlığa terk ediliyor.

Bir çoğu da evlerinde, bir bakıcıyla birlikte oturuyor. Emeklilikten sonra gençlikteki hayatlarını yaşayabilecekleri, sosyal faaliyetleri olan bir rezidans yaşamı planlıyorum. Yaşlılara yönelik olduğu için yatay yaşamı tercih edeceğiz ve konutlar da 1+1, 2+1 tiplerinde olacak.”

Gelişen bölgelerde butik işler planlıyor

DOÐA Gayrimenkul’ün gelişen bölgelerde inşaat yaptığını vurgulayan Ari Duek, “Bu bölgelere girerken ucuz arsa üretebiliyorsunuz ve yeni proje geliştirdiğinizde makul fiyata sunabiliyorsunuz.

Projelerimizden daire satın alanlar da prim elde etmiş oluyor. Bu oran bölgelerin göstereceği gelişime göre değişiyor. Kalitenin ötesinde insanları bir üst noktaya çekebilmeyi hedefliyorum. Peşinatla bu daireler alınıyor ve proje değer kazandıkça zenginliği de artıyor” diye konuştu.

Yeni projede 10 kat aşağı indi

ARİ Duek, Doğa Gayrimenkul’un, şimdiye kadar Avrupa yakasında konut yaptığından dolayı, Dragos’ta hayata geçirdikleri Doğa Elements projesinin ayrı bir önemi bulunduğunu söyledi.

Projeyi ilk etapta 36 kat olarak planladıklarını ancak İstanbul’da bölgelere getirilen yükseklik sınırı nedeniyle 26 kata indiklerini dile getiren Duek, “Yaptığım 6 aylık çalışma çöpe gitti. Bize çok ciddi zarar verdi” diye konuştu.

 KAYNAK: Hürriyet

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account