Dumankaya, satışa sunduğu 8 Adres projesine Adres Kampüs Doğu ve Batı'yı da ekledi.

Editör
24.02.2012

 

Öğrenci ve akademisyenleri hedefleyen projede fiyatlar 51 bin TL'den başlıyor

Dumankaya inşaat 2008'de krizin kilidini açmak için geliştirdiği Adres konseptine iki yeni halka daha ekledi. Konseptin son iki halkası Adres Kampüs Doğu ve Adres Kampüs Batı projeleri yarın satışa çıkıyor.

Yeni Adres projeleri, mevcut 8 üniversiteyle adeta üniversiteler üssü haline gelen Tuzla-Aydınlı'da hayat bulacak Adres Kampüs Doğu stüdyo ve 1+1'lerden oluşan 144 daireden oluşuyor. Fiyatlar ise 51 bin TL ile 88 bin TL arasında değişiyor. 

Krizin kl idini kırdı 

Adres Kampüs Batı'da stüdyo, 1+1 ve 2+1 olmak üzere 134 dairenin yanı sıra 6 iş yeri bulunuyor. Fiyatların 69 bin TL ile 126 bin TL arasında değiştiği projede etüd odası, tv odası, oyun odası gibi ortak sosyal ve sportif alanlar da bulunuyor.

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Dumankaya, 2008'in son çeyreğinde finansal krizin en yoğun yaşandığı dönemde küçük metrekareli ve erişilebilir fiyatlı konutlardan oluşan Adres konseptini geliştirdiklerini hatırlatarak "Krizin kilidini kırmak ve yatırımcıları yeniden harekete geçirmek için Adres projelerini devreye almıştık.

Geride bıraktığımız süreç bu stratejimizin doğru olduğunu gösterdi. Şimdi ise Adres konseptinin 9 ve 10'uncu halkalarını satışa sunuyoruz" dedi.

3 yılda 8 projede 2 bin 286 adet konutu satışa sunduklarını ifade eden Uğur Dumankaya, Adres Kampüs Doğu ve Adres Kampüs Batı ile bu sayının 2 bin 564'e ulaştığını kaydetti. 

Yüzde 70 kazandırdı

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dumankaya, Adres projelerinin yüzde 70 prim yaptığını belirterek, konutta 15 yılı bulan amortisman süresinin Adres projelerinde 10 yıl olduğunu söyledi.

Dumankaya, "2008 sonunda 39 bin TL'ye satışa sunduğumuz stüdyo daireler bugün 69 bin TL, 49 bin TL'ye satışa sunduğumuz 1+1 daireler 85 bin TL'ye, 79 bin TL'ye satışa sunduğumuz 2+1'ler ise 135 bin TL'ye el değiştiriyor" dedi

KAYNAK:  Sabah

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account