Medical Park Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta, Somali'nin en donanımlı ve kapsamlı hastanesini kurduklarını belirterek, "7 Mart'ta Shifa Hastanesi'ni hizmete açacağız" dedi.

Editör
24.02.2012

 

Usta, hastane için 5 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını belirtti. Türk özel sektörünün Somali'ye yaptığı en büyük yatırıma imza attıklarını ve bu yatırımın Türkiye'nin yüz akı olduğunu belirten Usta, Mogadişu'da kurulacak hastanenin ülkede bir benzerinin olmadığını dile getirdi. "Hastaneyi Türkiye'den gönderdiğimiz 100 kişilik ekiple 2.5 ayda tamamladık. Somali'ye 126 paletlik 6 TIR büyüklüğündeki tıbbi teçhizatımızı uçakla gönderiyoruz.

Hastaneye gönderdiğimiz ekipmanlar Somali'de ilk defa bulunacak ve bu sayede şimdiye kadar hiç yapılmamış pek çok ameliyat yapılabilecek" diyen Usta, 60 yatak kapasitesine sahip hastanede günde 300 ila 600 hastanın muayene edileceğini hastanede günlük 7-8 ameliyat yapılmasının hedeflendiğini söyledi. Usta, Van'da Sağlık Bakanlığı'na devredecekleri lojmanların da kısa sürede tamamlanacağını sözlerine ekledi. 

KAYNAK: Sabah Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account