Çevre Ülkelere Büyüyor

Editör
23.02.2012

 

Türkiye’deki resmi kuruluşunun 10. yılını tamamlayan ve 40 milyon Euro ciro ile 2011’e veda eden yenilikçi cephe sistemleri lideri Schüco Türkiye, 2012’de yeni ülkelere açılacak. Kuzey Irak, Özbekistan ve Türkmenistan’da birer ofis açmaya hazırlanan Schüco Türkiye, yeni pazarlarla birlikte cirosunu da artırmayı hedefliyor. 

Türkiye pazarına girdiğinden bu yana yerel ve küresel krizlere rağmen sürekli yükselen bir başarı grafiği çizen Schüco Türkiye, yeni ülkelerle birlikte cirosunu artırmayı hedefliyor. Schüco Türkiye, dünyadaki Schüco şirketleri arasında başka ülkelerin sorumluluğunu taşıyan tek ülke olma özelliği taşıyor.

Orta Asya Ülkeleri, Azerbaycan ve İran satış hakları resmi olarak Schüco Türkiye’ye ait ülkeler arasında yer alıyor. İstanbul, İzmir ve Ankara bürolarının yanı sıra Bakü bürosu da bulunan Schüco Türkiye 2012’nin ilk yarısında yurtdışında Kuzey Irak, Özbekistan ve Türkmenistan yurtiçinde de Kayseri ve Adana’da birer şube açmaya hazırlanıyor. Ayrıca Afrika ülkelerine de satış yapan Schüco Türkiye, 250 milyon nüfuslu bir pazara hizmet veriyor.

Dünyadaki Schüco şirketleri arasında en büyük beş ülkeden biri olan Schüco Türkiye, yeni ülkelerle birlikte ilk üçe girmeyi hedefliyor. Önümüzdeki üç yılda Almanya, Fransa, İtalya, İngiltere ile aynı seviyeye gelmeyi planladıklarını belirten Schüco Türkiye Genel Müdürü Can Eren, bu doğrultuda yapılanmalarına devam ettiklerini de sözlerine ekliyor. Eren yapılanmayla ilgili olarak: “Azerbaycan’daki şubemize ek olarak, üç yeni ofis daha kuracağız.

Türkiye'de ise daha çok küçük uygulamacılara yönelmeyi planlıyoruz. Şu an Türkiye'deki bütün büyük ya da mega projelere hizmet verebilecek uygulamacı partnerlerimiz var; dolayısıyla o segmentte daha fazla büyümeye ihtiyacımız yok. Fakat orta ve küçük segmentte, daha fazla partnere kapımız açık olacak” diyor. 

Ayrıca Schüco Türkiye’nin komşu pazarlara girmesiyle projelerde Schüco markasını zahmetsizce kullanabilecek olan ülkeler, bürolarla da hızlı bir tedarik imkanı yakalayacaklar.

KAYNAK :İnşaat&Yatırım Dergisi


KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account