Rusya Pazarında %30 Büyüyecek

Yazar:Editor
22.02.2012

 

MAKEL Şirketler Grubu tarafından Rusya bayilerinin katılımı ile yapılan Makel Bayi Toplantısı 16 – 19 Ocak tarihleri arasında Makel üretim tesislerinde gerçekleşti.

2011 yılında dünya ekonomilerinde yaşanan gelişmeler, MAKEL Bayilerinin 2011 yılı değerlendirmeleri ile 2012 yılına dair iş planlarının görüşüldüğü toplantıda yeni hedefler belirlendi. 

MAKEL Yönetim Kurulu Başkanı Necati ÇALIŞKAN yaptığı açılış konuşmasında, Rusya bayileri ile birada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.  2011 yılının, Rusya bayilerinin desteği ile başarılı bir şekilde sonlandığını belirten Çalışkan, iş ortaklarından aldıkları güçle 2012 yılı plan ve hedeflere en kısa zamanda ulaşacaklarına olan güvencinin tam olduğunu söyledi.  

MAKEL Satış ve Pazarlama Koordinatörü Nihat ÜNVER sözlerine Rusya’nın Türkiye ile yüzyıllardan beri ekonomik ve siyasi anlamda da önemli bir komşusu olduğunu söyleyerek başladı. Rusya’nın 17 milyon km2 yüzölçümü ile dünyanın en büyük ülkesi ve 140 milyonu aşan nüfusuyla da bölgenin en büyük ve en önemli pazarı olduğunu belirten Ünver, Makel’in, vizyoner bakış açısı ile 1990’lı yılların başından itibaren Rusya pazarına yoğunlaştığını ve bu bölgede bugüne dek büyük başarılar elde ettiğini söyledi.  

Makel’in bölgede sahip olduğu know – how ile  bir çok Türk firmasının Rusya pazarına girmesine öncülük ettiğini belirten Ünver konuşmasına şöyle devam etti:

 “Bugün, Makel markalı elektrik malzemeleri coğrafi olarak bir ucu Avrupa’da, diğer ucu Pasifik Okyanusu’nda olan bu geniş ülkenin birçok noktasında Rusya halkı ile buluşmaktadır. Makel, Rusya elektrik malzemeleri pazarında dünya devleri ile başa baş mücadele eden yüzde yüz Türk sermayeli bir markadır. 

Rusya pazarında elde ettiğimiz güçle pazar payımızı artırarak büyütmeye devam ediyoruz. Rusya tüketicisi, Makel’in ürün kalitesinden çok memnun. Geldiğimiz nokta zaten bunun çok iyi bir göstergesi. Bundan sonraki süreçte de Rusya pazarında Türk Bayrağını ve Makel markasını daha da yükseklere taşıyacağımıza yürekten inanıyoruz.”dedi.

Makel İhracat Müdürü Gülbeyan ALTINOK, 1990’lı yılların başından bu yana Rus pazarında yapılan çalışmalarla artık yabancı bir marka olarak değil, yerli bir marka gibi itibar gördüklerini söyledi. Altınok toplantıda yaptığı konuşmada geçen yıl Rusya bayileri tarafından gerçekleştirilen başarılı çalışmalardan dolayı memnun olduklarını belirtti ve 2012 yılı plan ve hedeflerini hakkında bilgi verdi. 

Makel’in geniş ürün yelpazesi ile rus iş ortaklarından ve tüketicilerden oldukça önemli övgüler aldıklarını belirten Altınok, “Gayretli çalışmalar sonucunda bugünlere ulaştık. Bugün ürünlerimiz Rusya’nın her noktasına kolaylıkla ulaştırılıyor. Anahtar priz üretiminde Rusya pazarında lider marka olan MAKEL,2012 yılında Rusya Pazarında % 30 daha büyüyecek” dedi.

Toplantı sonrasında MAKEL Rusya Bayileri Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan stratejik konumu ve zengin tarihi ile bilinen İstanbul’un muhteşem mekânlarını ziyaret ettiler.

Toplantı sonunda MAKEL Rusya Bayileri kendilerine gösterilen ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account