ABD’li otel zinciri Hilton, bünyesindeki DoubleTree by Hilton markasıyla Kuşadası’na giriyor.

Yazar:Editor
21.02.2012

 

Otel, projenin yatırımcısı Göçtür Turizm’in 49 yıllığına belediyeden kiraladığı, ilçe merkezindeki yat limanının tam karşısında bulunan tarihi tabakhaneler bölgesinde, 25 milyon lira yatırımla hayata geçiyor. Tabakhane bölgesindeki tarihi binaların restorasyonunu kapsayan DoubleTree by Hilton projesinin, Mart 2013’te tamamlanması hedefleniyor. Hilton Worldwide Türkiye, Rusya ve Doğu Avrupa Geliştirmeden Sorumlu Müdür Yardımcısı Mike Collini ile birlikte yatırım hakkında bilgi veren Göçtur Yatırımlar Yönetim Kurulu Başkanı Naile Göçen Çukurova, 2004 yılından bu yana projeyi gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirterek, otelde 50 suit oda bulunacağını, istendiğinde bu sayının 87’ye çıkabileceğini söyledi. Naile Göçen Çukurova, kendi projelerine Hilton’un katılmasıyla Ege Bölgesi’ndeki ilk DoubleTree by Hilton’un yapılmasını sağlayacağını kaydetti. Projeyi dünyaca ünlü bir marka ile hayata geçirmekten heyecan duyduklarını vurgulayan Çukurova, şöyle konuştu: “Hayalimizi gerçekleştiriyoruz. Bu tesis turizm potansiyeline büyük katkı sağlayacak. Restore edeceğimiz eski tarihi yağhaneler ile yeni inşa ettiğimiz oteli birleştiren, eski ile yeniyi buluşturan Double Tree by Hilton, Kuşadası’nın turizm potansiyeline önemli bir   katkı sağlayacak.”

Bir Londra, bir Kuşadası

Hilton Worldwide Türkiye, Rusya ve Doğu Avrupa Geliştirme Başkan Yardımcısı Mike Collini ise Hilton’un 56 yıldır Türkiye’de bulunduğunu hatırlatarak, Türkiye’de son yıllarda gelişme gördüklerini belirtti. Collini, bu potansiyel nedeniyle Türkiye’deki 20 otellerine 13 daha ekleyeceklerini söyledi. Tarihi dokunun korunmasını önemsediklerini dile getiren Colloni, “Hilton’un eski ve yeniyi barındıran bir çok projesi var. Londra’daki otelimiz eski bir kalenin dönüştürülmüş hali. Kuşadası’nda da kendine has bir yapı oluşacak.” Kuşadası Belediye Başkanı Esat Altungün ise Kuşadasının birkaç yılda turizmde 3 numaralı merkezhaline geleceğini vurguladı.

Palleschi: Türkiye bize heyecan veriyor

DOUBLE Tree by Hilton Dünya Başkanı Rob Palleschi, “Heyecan verici bir ülke olan Türkiye’de, büyüyen markamızla 7’nci DoubleTree by Hilton otelimizi hayata geçiriyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Tarihi ve kültürel zenginlikleri deneyimlemek için gelen yabancı ziyaretçilere, tam kapsamlı hizmet sunuyoruz” dedi. DoubleTree by Hilton Türkiye’de halen hizmet veren dört ve yapımı süren 3 otel ile faaliyet gösteriyor. İstanbul Moda, İstanbul Old Town ve Avanos Kapadokya, 2011 yılında hizmete girdi.

Kaynak : Hürriyet

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account