Yılın İlk Tesisat Buluşması Seminerine Sektörden Büyük İlgi

Editör
14.02.2012

 

Ayvaz'ın geçen yıl Türkiye'nin üç büyük şehrinde gerçekleştirdiği ve sektör üyeleri tarafından büyük ilgi gören Tesisat Buluşması seminerlerinin sonuncusu The Green Park Hotel Bostancı'da gerçekleştirildi. İTÜ Makine Fakültesi’nden Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç, Ari Armaturen genel merkezinden Thorsten Strughold, Ayvaz A.Ş. Satış Müdürü Hikmet Temel ve Ayvaz Yalıtım Teknolojileri Genel Müdürü Mustafa Tavukçuoğlu’nun konuşmacı olarak yer aldığı buluşmaya sektörden yaklaşık 350 kişi katıldı.

Geçen yıl İstanbul, Ankara ve İzmir’de gerçekleştirilen ve Türkiye’nin dört bir tarafından farklı profillerdeki katılımcılarla zenginleşen geleneksel Tesisat Buluşması seminerlerinin dördüncüsünde, açılış konuşmasını Ayvaz A.Ş. Satış Müdürü Hikmet Temel yaptı.

Temel sunumunda, şirketin tarihçesini, uzmanlık alanlarını, organizasyon yapısını, uluslararası arenadaki başarılarını ve şirketin bugün geldiği noktayı katılımcılarla paylaştı. 1948 yılında kurulan küçük bir şirketin, bugün 83 ülkeye ihracat yapan bir üretim merkezi haline geldiğini vurguladı.

 Hikmet Temel'in ardından kürsüyü Ari Armaturen’in Almanya’daki genel merkezinden ülkemize gelen Thorsten Strughold aldı. Ari Armaturen'in teknolojisini, ürünlerini ve organizasyon yapısını izleyicilerle paylaşan Strughold, Ayvaz'la yaşanan yeni stratejik iş birliğinin önemine de değindi. Bu stratejik iş birliğine göre, Ari Armaturen markasının Türkiye’deki tek distribütörünün Ayvaz olmasının sektör açısından da kazançlı olacağını işaret etti. 

On beş dakika süren bir kahve molasının ardından, programın ikinci yarısında sahneyi Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç "Yağmurlama (Sprinkler) Sistemleri Tasarım ve Uygulama Esasları" sunumuyla alarak katılımcılara keyifli ve bilgi dolu anlar yaşattı. İTÜ Makine Fakültesi’nin değerli duayeni, izleyicilerin büyük ilgi gösterdiği ve güncel olaylara da değinerek gerçekleştirdiği sunumunu soru-cevap şeklinde tamamladı.

Kılıç'ın ardından Ayvaz Yalıtım Teknolojileri Genel Müdürü Mustafa Tavukçuoğlu sahneyi alarak, yalıtımın ne olduğunu, endüstriyel yalıtımın hayati önemini, Aspen Aerogels yalıtım ürünlerinin performans olarak başarısını ve ülkemizin enerji tasarrufu konusunda ne noktada olduğunu özetleyen 40 dakikalık bir sunum gerçekleştirdi.

 Her Tesisat Buluşmasında olduğu gibi, gecenin sonu sektör üyelerinin keyifli sohbetler eşliğinde yediği leziz bir akşam yemeği ile son buldu.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account