Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız VİKO standını ziyaret etti

Editör
13.02.2012

 

Elektrik anahtar ve priz sektörünün lideri VİKO, 12-13 Ocak 2012 tarihleri arasında düzenlenen 3. Uluslararası Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’na katıldı. Enerji tasarrufu sağlayan ürünlerini sergileyen VİKO’nun standını Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ziyaret ederek, ürünlerle ilgili bilgi aldı.

Enerji Verimliliği Haftası kapsamında bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı 12-13 Ocak 2012 tarihleri arasında WOW Convention Center İstanbul’da gerçekleştirildi.

Kamu kurum ve kuruluşları, özel sektörden üst düzey yöneticiler ve akademisyenler katıldığı fuarda enerji verimliliği ve tasarrufu ile ilgili olarak yaptığı kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları ile dikkat çeken elektrik anahtar ve priz sektörünün lider kuruluşu VİKO Elektrik ve Elektronik A.Ş.’de yerini aldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın ziyaret ederek bilgi aldığı VİKO standı ziyaretçilerden de büyük ilgi gördü.

Enerji verimliliği çalışmalarını destekliyoruz

Fuarın, enerji verimliliği konusunda tüm paydaşların özellikle de kamu, özel sektör ve son kullanıcıların bir araya gelebildiği önemli bir platform olduğunu anlatan VİKO Pazarlama Direktörü Zeynep Akkaya, “ VİKO olarak biz de enerji verimliliği ile ilgili farklı çözümlerimiz  ile fuarda yerimizi aldık.

Katılımcılarımız ile enerji verimliliği yüksek anahtar fonksiyonlarımızı, elektronik sayaç ve akıllı bina sistem çözümlerimizi paylaştık. Çünkü evlerimizde farklı elektrik devrelerinin  tüketici nezdinde kontrolünü  sağlayan elektrik  anahtarlarının lider üreticisi olarak enerji verimliliğini destekliyoruz.  Bu nedenle de son kullanıcıların bilinçlenmesini önemsiyoruz” diye konuştu.

VİKO fuarda iki bildiri ile yer aldı

Çok sayıda oturum ile panelin gerçekleştirildiği, bildirilerin sunulduğu fuarda, VİKO yetkilileri de enerji verimliliği konusunda iki bildiri sundu. VİKO Akıllı Bina Otomasyon Sistemleri Satış Müdürü Cem Genç’in “Akıllı Bina Otomasyon Sistemleri ile Enerji Verimliliğine Katkı”, VİKO Sayaç Ürün Yönetim Sorumlusu İsmail Öztürk’ün ise ‘Elektronik ve Elektrik Sayaçları ile Enerji Verimliliğine Katkı” konulu bildiriler sunduğu fuardaki VİKO standında, Monofaze ve Trifaze Sayaç, Thea IQ, Novella S, RC Dimmer ve Karre ürünleri sergilendi.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account