Markalı konutlardaki artışı gören Denizbank 'site bankacılığı'na hızlı giriş yaptı

Editör
13.02.2012

 

Türkiye'de arka arkaya yükselen markalı konutlar bankacılık sektöründe de yeni bir iş kolu açtı. Denizbank, dünyada ve Türkiye'de ilk kez sitelerin kapısını da “kredi kartı” ile açmaya başladı. Daha önce İstanbul’da Regnum Elitkent ve Dumankaya İnşaat ile pilot olarak uygulanan sistem ilk kez İstanbul Maslak'ta Mashattan sitesinde hayat buldu.

Uygulamayla sitenin kapı geçiş sistemlerinde, turnike, bariyer, güvenlik ve havuz gibi geçişlerinde normal plastik kart yerine Denizbank kredi kartı ya da debit kart kullanılmaya başlandı.

İki hafta içinde site sakinlerinin yüzde 50'sini kredi kartı ile siteye girmeye ikna eden Denizbank, önümüzdeki günlerde dev bir projenin patronuyla da imza atmayı planlıyor. Hedef, inşaatı devam edenler ile birlikte İstanbul'daki 450 markalı konut projesinden “toplu müşteri” kazanmak.

Denizbank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, dünyada bir ilke imza attıklarını söylediği “site bankacılığı” uygulamalarını Habertürk'e anlattı. Kredi kartı ve banka kartlarını site sakinlerinin site içinde kullandıkları yaşam kartı haline getirdiklerini belirten Ertürk, Afili Bankacılık markasıyla sundukları tüm finansal ayrıcalıkları ve Bonus Kredi Kartı'nın tüm imkânlarını site geçiş kartıyla birleştirdiklerini ve tek bir kartta topladıklarını söyledi.

Ertürk, “Yeni uygulamayla normal plastik kart yerine site sakinleri Denizbank kredi kartı, debit kart alabiliyor. Böylece site sakini tek bir kartı kullanarak hem geçişleri sağlıyor, hem de havuz, kuaför gibi site içindeki ortak alanlarda kredi kartını kullanabiliyor” diye konuştu.

Denizbank ‘Site Bankacılığı’nı Maslak Mashattan sitesi ile başlattı. Yapılan anlaşmayla sitenin kapı, turnike, bariyer, güvenlik ve havuz gibi tüm geçişlerinde Denizbank kredi kartı kullanılmaya başlandı 

‘AFİLİ BONUS KART VERİYORUZ’ 

Site sakinlerinin giriş kartı seçmekte özgür olduğunu belirten Ertürk, kendilerinin sundukları çeşitli imkânlarla Denizbank kredi kartı ya da debit kartı kullanmaya yönlendirdiklerini kaydetti. Ertürk, “Zaten site içi geçiş noktalarında kullanılan kartın site sakinine bir maliyeti var. Ancak, site sakinleri Denizbank kredi kartını kullanırsa Afili Bankacılık'ta sunduğumuz bir dizi avantajdan yararlanıyor.

Kredi kartına belli bir miktar bonus yüklüyoruz. Afili bonus kart ile havaalanında yüzde 50 indirimli otopark indirimi, pazar kahvaltılarında yüzde 30 indirim gibi çeşitli imkânlardan yararlanıyorlar” diye konuştu. 

‘2 YIL KART ÜCRETİ YOK’ 

Ertürk'ün verdiği bilgiye göre , isteyen site sakini Denizbank kredi kartı, debit kart ya da ön ödemeli kart yerine site içi geçişlerde normal plastik kart da kullanabiliyor.

Ancak bu kartın da belli bir ücreti olduğunu belirten Ertürk, kredi kartını tercih eden site sakinlerinden anlaşma gereği 1-2 yıl kart ücreti alınmayacağını söyledi. 

İKİ HAFTADA % 50'Yİ YAKALADIK 

Mashattan'da iki hafta gibi bir sürede site sakinlerinin yüzde 50'sinin Denizbank kredi kartı kullanmaya başladığını kaydeden Ertürk, İstanbul'da 450 civarında markalı konut projesi bulunduğunu ve amaçlarının bu uygulamayı diğer sitelere de taşımak olduğunu söyledi. 

 

‘AİDAT KARTTAN ÇEKİLEBİLİYOR’ 

Sitelerde en önemli problemin aidatlar olduğunu söyleyen Ertürk, uygulamayla aidatın da otomatik olarak kredi kartından ödenebildiğini belirtti. Ertürk, site sakinlerinin ATM’ye giderek, borç sorgulayabilme ve nakit olarak aidat, su, yakıt, ortak alan ödemelerini gerçekleştirme imkânına sahip olduğunu kaydetti.

KAYNAK: Habertürk

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account