Evyap’ın Ayazağa Cendere Yolu’ndaki fabrikasının yerinde dev bir gayrimenkul projesi yükselecek.

Editör
13.02.2012

 

Artaş İnşaat, Aydınlı Yapı ve Keleşoğlu İnşaat’ın hayata geçireceği proje kapsamında Ayazağa’daki 300 dönüme yakın büyüklükteki fabrika arazisi üzerinde konut, otel, ofis ve AVM’den oluşan bir karma proje yapılacak. 4 binin üzerinde konutun planlandığı projenin Nisan ayında netleşmesi öngörülüyor.

Sadece Türkiye’nin değil dünyanın sayılı sabun ve kozmetik üreticilerinden Evyap’ın Ayazağa Cendere Yolu’ndaki fabrikasının yerinde dev bir gayrimenkul projesi yükselecek.

Artaş İnşaat, Aydınlı Yapı ve Keleşoğlu İnşaat’ın hayata geçireceği proje kapsamında Ayazağa’daki 300 dönüme yakın büyüklükteki fabrika arazisi üzerinde konut, otel, ofis ve AVM’den oluşan karma bir proje yapılacak. 4 binin üzerinde konutun planlandığı projenin Nisan, en geç Mayıs ayında netleşmesi öngörülüyor.

 Artaş İnşaat’ın patronu Süleyman Çetinsaya, projenin detaylarını en geç 2 ay içinde açıklamayı planladıklarını söyledi. Bugüne kadar 3 bin konut yaptıklarını, bu projede ise 4 binin üzerinde konut planladıklarını belirten Çetinsaya, “Büyük bir proje olacak. Yatırım bedeli henüz netleşmedi. Yaptığımız en büyük projelerden biri olacak. 2-3 ay içinde tüm detayları bitirip kamuoyuna projemizi tanıtacağız” diye konuştu

Süleyman Çetinsaya, fabrika arazisine komşu parselleri de satın alarak arazinin büyüklüğünü 500 dönüme çıkarmayı planladıklarını da sözlerine ekledi.

Dünya devi oldu

Mehmet Rıfat Evyap’ın kurduğu Evyap’ın 1927 yılında Erzurum’da sabun üretimiyle başlayan öyküsü bugün sabundan duş jeline, şampuandan tıraş ürünlerine, cilt bakım kremlerinden kokulu kozmetiğe, bebek bezinden diş macununa kadar birçok kategoriyle 100’ü aşkın ülkede devam ediyor.

Türkiye sabun ve kişisel bakım ürünleri ihracatının önemli bir kısmını gerçekleştiren Evyap, ilk 100 Türk sanayi şirketi arasında yer alıyor. Cirosu 1 milyar TL’ye yaklaşan grupta 3 bin kişi istihdam ediliyor. 500’den fazla ürünü olan Evyap’ın Türkiye’deki tesislerinin yanı sıra 2002 yılında Mısır’da faaliyete geçen bir üretim tesisi de bulunuyor. Evyap, Duru, Arko Men, Arko Nem, Evy Baby, Evy Lady, Gibbs, Fax ve Activex gibi markalara sahip.

Evyap Ayazağa’daki fabrikasını kat ve gelir karşılığı devretti. Şirketin üretimi bundan böyle Tuzla’da devam edecek.

1980 YILINDAN BERİ AYAZAÐA’DA

Evyap’ın kurucusu Mehmet Rıfat Evyap, 1927’de Erzurum’da sabun üretimine başladı. 1943‘de sabunhanesini Erzurum‘da bırakıp İstanbul Vaniköy’de üretime geçti. 1975 yılında Ayazağa‘daki yeni fabrikanın temelleri atıldı. 1980 yılında Ayazağa’daki fabrika ana üretim merkezi oldu.  

KAYNAK: Vatan

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account