Babil Çarşı sergi alanlarına özel kiralama sistemi

Editör
10.02.2012

 

İstanbul'un yeni çarşı modeli Babil Çarşı'da yer alan sergi alanlarını dileyenler haftalık, aylık, dönemsel ya da mevsimsel kiralayabilecek

Uluhan Grup'un Esenyurt'un çıtasını yükselten Babil Kuleleri projesinde yer alan Babil Çarşı'nın sergi alanlarını belli süreler dahilinde kiralamak mümkün olacak. Bu sayede İstanbul'un yeni çarşı modelinde geçici olarak yer almak isteyen kuruluşlar önemli bir avantaja sahip olacak.

Esenyurt'un örnek projesi olarak inşası devam eden Babil Kuleleri'nde yer alan İstanbul'un yeni çarşı modeli Babil Çarşı'nın sergi alanları, merkezde iş yapmak isteyenlere sunduğu benzersiz bir avantajla da fark yaratıyor. 

Dilediğin zaman aralığında kirala

Uluhan Grup'un sunduğu özel avantaj sayesinde Babil Çarşı'nın sergi alanlarında yer almak isteyen kiracılar, işyerlerini diledikleri süreler dahilinde kiralayabilecekler.

Böylece kiracılar yapılan işin ve satışa sunulan ürünlerin niteliğine bağlı olarak sergi alanlarındaki işyerlerini haftalık, aylık, mevsimsel ya da dönemsel kiralama imkanına sahip olarak ihtiyaç duymadıkları zamanlar için kira bedeli ödemek zorunda kalmayacaklar. 

Açık hava konseptinde her çeşit ürün

Bununla birlikte semt semt, mağaza mağaza gezmek yerine prestijli bir mekanda açık hava konseptini haftanın yedi günü hayata geçirecek olan Babil Çarşı'da, gündelik tüketime yönelik en geniş ürün yelpazesi ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Projenin İstanbul'da bir ilk olduğunu vurgulayan Uluhan Grup yetkilileri, Babil Çarşı'da yer almak isteyen, ancak yıl boyu mağaza kiralamak istemeyen birçok kuruluş olduğunu, uygulamanın geniş kesimler tarafından memnuniyetle karşılandığının altını çiziyorlar.   

Fizibilite çalışmasıyla doğru kazanç modeli

Babil Çarşı 199 işyerinden oluşuyor. Her işyerinin konusu önceden yapılan kapsamlı bir çalışmayla belirlenmiş durumda. İşyeri alanlarının karması hazırlanırken fiili fizibilite yapılarak, elde edilen ciro tahminlerine göre faaliyet alanları tespit edilmiş bulunuyor. Bu sayede çarşıdaki işyerlerinin alanlarında tek olmaları sağlanıyor ve doğru bir kazanç modeli öngörülüyor. 

Babil Çarşı, sektörleri önceden belirlenen çarşı konseptiyle haksız rekabetin önüne geçiyor. Bununla birlikte Babil Çarşı, 200 kişilik tiyatro salonu, açık/ kapalı havuzları, açık hava sinemaları, fitness ve spa salonlarıyla diğer projelerden ayrılıyor.

24 saat hizmet veren 1000 m2'lik kreşin yanı sıra spor alanı, kültürel etkinlik ve AVM'yi bir arada sunan Babil Çarşı, tek mekanda çok yönlü hizmet sunma avantajıyla bölgede çekim merkezi haline gelecek. Babil Çarşı'da Gıda, Elektronik, Mücevher& Aksesuar, Çocuk, Kreş, Estetik&Sağlık, Hizmet, Mobilya&Dekorasyon, Kültür&Sanat, İletişim, Finans ve Spor olmak üzere 12 farklı sektörün yer alacağı dükkanlar bulunacak.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account