Talimhane'ye Spor K;ompleksi Müjdesi

Editör
08.02.2012

 

 Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ‘Talimhane’ olarak bilinen ve bugün askeri tesislerin bulunduğu bölgeye yüzme havuzu, spor salonu ve futbol sahasından oluşan büyük bir spor kompleksi yapacaklarının müjdesini verdi.

Bursa’da 1924 yılında kurulan ve 1955'te ‘Türkiye Şampiyonu’ olmasına rağmen maddi imkansızlıklar nedeniyle kapatılan Acar İdmanyurduspor Kulübü, yeniden faaliyete başladı. Aynı isimle spor yaşamına başlayan kulübün tanıtımı, Kervansaray Otel'deki tanışma yemeğinde yapıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Acar İdmanyurduspor Kulübü kurucu, yöneticileri ve sporcularının bir araya geldiği yemekte, kentte amatör spor kulüplerine her zaman destek olduklarını hatırlattı.

Bursa'nın spor kenti olması ve 7'den 77'ye herkesin spor yapması için çalıştıklarını anlatan Başkan Altepe, “Setbaşı, Dörtçelik, Namazgah, Ticaret Borsası, Emirsultan ve Teleferik mahallelerinde yer alan 13 ilköğretim okulundaki öğrencilerin spor yapabilecekleri, yüzebilecekleri bir tesis bile yok” diyerek sitem eden Acar İdmanyurduspor Kulübü Başkanı Nedim Serbestol'a müjdeli haberi verdi.

“Vizyon sahibi bir gençlik oluşturacağız” 

Talimhane sahasında yapılacak ve adı geçen semtlere hizmet verecek spor kompleksinin temelini en geç temmuz ayına kadar atacaklarını belirten Başkan Altepe, “Bursa’nın her köşesinde, insanlar yürüyerek spor salonlarına gitsinler diye, yürüyüş mesafesinde spor tesisleri yapıyoruz.

Özellikle gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını ve vizyon sahibi bir gençlik olarak yetişmelerini istiyoruz. İhtiyaç duyulan alanlarda bulduğumuz araziye spor tesisi yapıyoruz. Şu anda 93 tesisin inşaatı sürüyor, dönem sonunda da 100'ün üzerinde tesis bitmiş olacak. Bu bölgeye hizmet edecek bir spor tesisi için Jandarma Bölge Komutanlığı'yla görüşmelerimiz sürüyor. Orada bulunan askeri tesisler boşaltılacak ve Karapınar'a taşınacak.

Boşaltılan askeri tesislerin bulunduğu ve ‘Talimhane’ dediğimiz bölgeye de yüzme havuzu, spor salonu ve açık futbol sahasından oluşan büyük bir spor kompleksi yapacağız” diye konuştu.

Acar İdmanyurduspor Kulübü Başkanı Nedim Serbestol ise Bursa'ya hizmetlerinden dolayı Başkan Altepe'ye teşekkür etti. Programda ayrıca, Fenerbahçe'nin efsane futbolcusu Lefter Küçükandonyadis'in penaltısını kurtaran dönemin kalecisi Gündüz Özcebe'ye kurtardığı penaltının fotoğrafı, Acar İdmanyurduspor forması ve bir plaket verildi. Geceye dönemin diğer futbolcuları Ahmet Alkoçlar, Kemal Şıpka, Hulusi Bolat ve Sedat Acar da katıldı. 

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account