VMZINC® çatı ve cephe kaplamaları: hazır paneller

Editör
07.02.2012

3 boyutlu pul kaplamaları: VMZ Adeka®

VMZ Adeka® fabrikada titanyum çinko malzemeye yapılan kalıp-baskı işlemiyle elde ediliyor. Balık pulu formunda ve standart 40 x 40 cm ebatlarında, 0,65mm titanyum çinko malzemeden üretilen panellerin üzerinde yaklaşık %3 eğim bulunuyor, bu üstün özellik karolaj tamamlandığında bina çatı veya cephelerinde 3 boyutlu bir estetik sunuyor.

Dâhice tasarlanmış klitleme sistemi ve kolay kurulumu çok uzun ömür ve su geçirmezliği garanti ediyor. Mekanik alet gerekmediğinden kurulum çok hızlı ve masrafsız. %25 ve üstü eğime sahip düz veya kavisli çatılarda ve tüm cephelerde uygulanılabilen bu hazır Adeka® panelleri, el aletleri ile de çok kolay kesilebildiğinden bitim yerleri de sorunsuz ve estetik kayıpsız uygulanılabiliyor.

8 parça panel ile yaklaşık 1 metre kare alan kaplanabiliyor, tüm bitim aksesuarları yine tüm renk seçenekleriyle VMZINC titanyum çinko malzeme ile bükülebiliyor.  Modern binaların komple çatılarında kiremit veya arduaza alternatif olarak veya cephelerde modern ve 3 boyutlu bir kabuk elde etmek için tercih görüyor. Aynı zamanda, geleneksel restorasyon binalarında aranılan gözde bir ürün. 

Yüksek hadveli hazır dik kenet paneller: VMZ Dexter®

Yuvarlak ve yüksek hadveli (3,5cm), yivli ve kullanıma hazır bu giydirme sistemi çatılara ve cephelere yepyeni bir tasarım özgürlüğü getiriyor. VMZ Dexter® parçaları ağır mekanik aletlere gerek kalmadan hızlı, dolayısıyla ucuz bir kurulumu garanti ediyor. Bu yenilik, standart çatı veya cephe montaj sürelerini önemli ölçüde azaltıyor.

Standart olarak, 0,70mm titanyum malzemeden ve 40cm net eninde üretilen bu panellerin 2 boy seçeneği var: 44cm veya 84 cm. Derz aralıkları kesintisiz olabileceği gibi, mesafelerle oynayarak çok şaşırtıcı ve asimetrik yüzeyler elde edilebiliyor. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account