Mandarin, Bodrum'a zengin turist çekecek

Editör
07.02.2012

 

Astaş Gayrimenkul, 600 milyon euroluk yatırımla Akdeniz çanağının en lüks otelini Bodrum'a yapacak. 82 oda, 20 suitten oluşan oteli ultra lüks zincir Mandarin işletecek

Astaş Gayrimenkul, geçtiğimiz dönemde Dedeman Holding, Bülent Eczacıbaşı, Ethem Sancak gibi işadamlarından 250 milyon dolara aldığı araziye Akdeniz çanağının en lüks otellerinden birini yapacak. Şirket, Bodrum- Cennet Koyu'nda 600 bin metrekarelik araziye 600 milyon euroluk yatırım yapacak.

Hong Kong merkezli ultra lüks otel zinciri Mandarin Oriental tarafından işletilecek olan otel 82 oda ve 20 suitten meydana gelecek.Yatırım kapsamında 214 villa ve rezidans da 900 bin ile 4.5 milyon euro arasında değişen değerlere satılacak. Rezidansların büyüklükleri 200 ile 375 metrekare, vilların büyüklüğü ise 540 ile 760 metrekare arasında değişecek.

Astaş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı, villa ve rezidansların yüzde 38'ini sattıklarını söyledi. Aşçı yatırım kapsamında zengin turistleri Bodrum'a çekmek için helikopter pisti ile deniz uçağı ve özel uçaklarıyla gelenler için lüks transfer imkânları sunacaklarını da söyledi.

Astaş, yatırımla yüksek harcama miktarına sahip turistleri Bodrum'a çekmeyi hedeflediklerini söyledi. Mandarin Oriental Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Operasyon Direktörü Christoph Mares ise Mandarin Bodrum Oteli'nin Akdeniz Çanağı'ndaki ilk otelleri olacağını söyleyerek yatırımla bu bölgedeki lüks turizm kavramını yeniden tanımlayacaklarını anlattı. 

 

KAYNAK: Sabah

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account