Turkcell, 'Van için Türkiye Kumbarası'na 5 milyon lira attı. Genel Müdür Ciliv, martta hem öğrenci hem de öğretmen kampüsünün temelini atacaklarını söyledi.

Editör
06.02.2012

 

Turkcell, 'Van için Türkiye Kumbarası'na 5 milyon lira attı. Milli Eğitim Bakanlığı, Turkcell ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) tarafından düzenlenen "Van için Türkiye Kumbarası" projesinin basın toplantısında konuşan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, "Van için Türkiye Kumbarası" projesine ilişkin, "Çağrımız tüm kişi ve kurumlara; gelin bu kadarla sınırlı kalmasın, Van'da hayatı hep birlikte canlandıralım. Türkiye Kumbarasına atacağınız her bir kuruşla daha çok insanımıza ulaşalım ve Van'ı hep birlikte inşa edelim" dedi.

Ciliv, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tahsis edilen 5 dönüm arazi üstüne 2 artı 1 dairelerden 100 öğretmene tahsis edilmek üzere "öğretmen kampüsü" kurulacağını bildirdi. Ciliv, bu arazinin büyümeye açık olduğunu dile getirerek, kampanya büyüdükçe bu sayının artacağını söyledi.

Öğretmen kampüsünün sosyal aktivite alanlarına sahip, depreme dayanıklı ve hızlı internet altyapısına sahip binalardan oluşacağını anlatan Ciliv, öğrenciler için de 100 öğrenci kapasiteli "öğrenci yurdu" yaptıracaklarını belirtti.

Ciliv, öğrenci yurdunun da başka bir arazi üzerine depreme dayanıklı, sosyal aktivite alanlarına sahip, genç dostu ve Milli Eğitim Bakanlığı kriterlerine uygun bir öğrenci yurdu olacağını kaydetti.

Süreyya Ciliv konuşmasına şöyle devam etti:"Hedefimiz martta hem öğrenci hem de öğretmen kampüsünün temelini atmak. Önümüzdeki eğitim öğretim yılına da yetiştireceğiz. Milli Eğitim Bakanımıza da bu arazileri böyle bir projeye tahsis ettiği için çok teşekkür ederim. TEV ile olan işbirliğimiz de ayrıca çok önemli. TEV'de 100 başarılı öğrenciye endüstri meslek liselerindeki burslarını sağlayacak.

Biz bu projeye 'Türkiye kumbarası' diyoruz. Bu kumbaraya vatandaşlarımız da katkıda bulabilecekler. İlk, Turkcell olarak bu kumbaraya 5 milyon lirayı biz koyuyoruz.

Fakat bu 5 milyon liranın yanında biliyoruz ki Türk insanı da böyle güzel bir projeye katkıda bulunmak isteyecekler. Bu sebeple teknolojiyi ve TEV'in de sistemini kullanarak Türkiye'den de bağışlar alacağız. Vatandaşlarımız kampanyaya katılmak için 5283'e 'Van' yazarak 5 TL'lik bağışları göndermiş olacak.

Bunun yanı sıra Vakıfbank, Akbank, Garanti Bankası, İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası hesaplarına havale ve EFT yapılabilecek. Web sitelerinden de kredi kartıyla bağışlar yapılabilecek.

Çağrımız tüm kişi ve kurumlara; gelin bu kadarla sınırlı kalmasın, Van'da hayatı hep birlikte canlandıralım. Türkiye Kumbarasına atacağınız her bir kuruşla daha çok insanımıza ulaşalım ve Van'ı hep birlikte inşa edelim."

Ciliv, Van'daki önemli sorunlardan birinin de işsizlik olduğuna dikkati çekerek, Van Erciş'te Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi'ni kuracaklarını bildirdi. Bu merkezi de çok yakın zamanda tamamlayarak faaliyete geçireceklerini dile getiren Ciliv, burada çalışan insanların yüzde 50'sinin engellilerden olaşacağını vurguladı.

KAYNAK: Dünya Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account