Van Valisi Münir Karaloğlu, il merkezinde 29, Erciş ilçesinde ise 5 tane olmak üzere toplam 34 tane konteynır kent oluşturduklarını ifade etti.

Editör
06.02.2012

 

Van'da yaşanan 7.2 ve 5.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından geçici olarak çadırlarda barınan depremzedeler, 28 bin 500 konteynırla kurulan konteynır kentlere yerleştirilmeye devam ediliyor.

Van Valisi Münir Karaloğlu, yakından takip ettiği çalışmaları bu kez havadan inceledi. Yaklaşık 2 saat boyunca özellikle konteynır kentlerin bulunduğu bölgelerde helikopterle dolaşan Vali Karaloğlu, Van merkezde 29, Erciş ilçesinde ise 5 olmak üzere toplam 34 tane konteynır kent oluşturduklarını söyledi.

Vali Karaloğlu, konteynır kentlerin şu an yüzde 85'nin doldurulduğunu ifade ederek, "Köylerle birlikte bugün itibarı ile yaklaşık 117 bin vatandaşımız gezdiğimiz ve köylerdeki konteynırlarda yaşamaktadır.

Bizim hedefimiz evleri yıkık ve ağır hasarlı olan vatandaşlarımızın tamamını en kısa sürede konteynır kentlere yerleştirmektir. İnsanımızın şu soğuk ve ağır kış koşullarından kurtarıp onları daha barınaklı ve korunaklı olan konteynırlara yerleştirmeye çalışıyoruz.

Bu kara, kışa ve dona rağmen çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Evi yıkık ve hasarlı olan vatandaşlarımızın tamamını inşallah en kısa zamanda konteynır kentlere yerleştireceğiz'' dedi.

KAYNAK: Sabah

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account