Dubai’de Taşyapı’nın gurur “Meydan’ı”

Editör
03.02.2012

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Dubai’de Meydan Grubunun yatırımı olan ve Taşyapı’nın yapımında ortak olduğu Meydan Projesi’ni gezdi. Toplam 30 milyon metrekare arazi büyüklüğü ile BAE’nin en büyük ve kapsamlı projeleri arasında yer alan “Meydan Projesi”nin, planlanan 15 milyon metrekarelik ilk bölümü 25 milyar dolarlık yatırım maliyetine sahip.

BAE’ne düzenlenen resmi ziyaretinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e eşlik eden Taşyapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı, Meydan Projesi’nin tamamlanan otel ve at koşu pistleri hakkında bilgiler verdi.

Ziyaret esnasında söz alan Taşyapı’nın projedeki ortağı, Meydan Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Saeed Al Tayer; “Projemiz devam ediyor. Otelin yapımında Türk firmasi Taşyapı ile birlikte çalışıyoruz, uyumlu ve istikrarlı bir işbirliğimiz var. En zor günlerimizde bile hep birbirimize destek olduk.  Meydan Proje içerisinde birlikte yapacağımız daha çok işler var” dedi. 

Bir Türk inşaat şirketinin BAE’de elde ettiği başarılardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül; Taşyapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı’ya “İşittiklerimizle bu coğrafyada bizi gururlandırdınız. Başarılarınızın artarak devam etmesini dilerim.”dedi. 

Cumhurbaşkanının ziyarettinden onur duyduklarını belirten Taşyapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı, Meydan Projesi’nin planlanan ilk etabının yüzde 10’luk bir bölümünün tamamlandığını, 2,5 milyar dolarlık maliyeti olan yatırımın inşaatına ortaklarıyla birlikte iştirak ettiklerini söyledi. Emrullah Turanlı, buna benzer çok amaçlı yatırımları Türkiye’de de gerçekleştirmek istediklerini dile getirdi.

Otel ve at koşu pistlerinin tamamlandığı Meydan Projesi’nin ilerleyen aşamalarında çarşılar, alışveriş merkezleri, mahalleler, sağlık tesisleri, iş merkezleri yer alacak. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account