AFS, geleceğin ürünleri ile AHR Expo Chicago’da

Editör
03.02.2012

 

Hava kanalı alanına kazandırdığı yeni anlayış ve ürünlerini uluslar arası arenaya taşımaya önem veren AFS, Orta Doğu’nun en büyük yapı fuarı Duba Big 5’ın ardından, ısıtma, soğutma ve havalandırma alanında dünyanın en prestijli fuar organizasyonlarından biri olan AHR Expo Chicago’da da yerini aldı.

AFS, 23-25 Ocak tarihleri arasında düzenlenen, 2 binden fazla firmanın ürün, hizmet, yeni ürün ve teknolojilerini sergilediği, 120 ülkeden 50 binden fazla ziyaretçinin bir araya geldiği AHR Expo’ya 6. kez katıldı. 

İç ortam hava kalitesini artıran yeni ürünleri AFS Green ve AFS Hygiene flexible hava kanalları ile iç ortam hava kalitesine verdikleri önemi fuarda katılımcılar ile paylaştıklarını ifade eden AFS Genel Koordinatörü Zahid Poyraz, gördükleri ilgiden memnun olduklarını dile getirdi. 

 

Gelişmiş ülkelerde, yapı sektöründe çevreci  ürünlerin tercih edilirliğinin yüksek olduğunu ifade eden Poyraz, Türkiye’de de, iç ortam hava kalitesini artıran ürünlerin kullanılmasının teşvik edilmesi ve yaygınlaştırılmasını arzu ettiklerini vurguladı. Poyraz, “ Bu bilinç yurtdışında belli bir noktaya ulaştı.

Ülkemizde de sektörümüz çağın gereği olarak iç ortam hava kalitesini artıran, insan sağlığını temel alan ürünler üretmeye önem vermeye başladı.

Bu bilinç zamanla daha da gelişecek. AFS bu alanda öncü olarak Türkiye’de ilk defa iç ortam hava kalitesini artıran, kimyasal emisyon değerleri düşük, çevreci flexible hava kanalı üreterek, yapı sektörünün kullanımına sundu.

ABD’li Greenguard Çevre Enstitüsü tarafından da sertifikalandırılan AFS Green ailesi flexible hava kanalları, sıkı şartlar altında testlere tabi tutuldu. Ürünlerimiz 10.000’den fazla kimyasal için taranmış ve sağlıklı iç ortamların oluşmasına katkısı olan ürünler olarak hava kanalı alanında yerini almıştır.

Tüm AFS Green ürünleri, iç ortam hava kalitesi standartlarına uyumluluğunu göstermek için periyodik olarak teste tabi tutulmaya devam edecek. AFS Green’i yalnızca Türkiye’de değil dünyanın pek çok noktasında da göreceksiniz” diye konuştu. 

Öte yandan anti mikrobiyal hava kanalları AFS Hygiene serisi ile de iç ortam hava kalitesindeki biyolojik kirlilik seviyesinin indirgendiğini ifade eden Poyraz, çevre ve insan sağlığına verdikleri önemin gereği olarak ar-ge ve ür-ge faaliyetlerine tüm hızıyla devam edeceklerinin altını çizdi.  

Uluslar arası fuarları, firmaların kendilerini test etme, ufkunu genişletme açısından çok önemli bir fırsat olarak gören Poyraz, bu nedenle AFS olarak 1994 yılından beri uluslar arası fuarlara katılmaya ve takip etmeye önem verdiklerini sözlerine ekledi.  

Fuarda izoleli ve izolesiz flexible kanal ailesi, Conair markalı panjurlar ve montaj elemanlarını sergileyen AFS, 2012yılı içinde İnter Clima-Paris, Mostra Convegno-Milano, China Refrigeration-Pekin ve Chillventa-Nürnberg uluslar arası fuarlarına da katılacak. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account