KALİTESİNİ YENİ PAZARLARDA DA KANITLAYACAK

Editör
02.02.2012

 

1993 yılında kurulan ve ilk günden itibaren yenilenen ürün üretimi ve değişen endüstri ihtiyaçlarına uygun çalışmalarıyla gelişen 2MKablo, 2012’de yeni pazarlar yaratarak büyümeyi hedefliyor.

Kurulduğu günden itibaren her yıl kendini yenileyen ve ürün yelpazesine her ay 70 adet ürün kazandıran 2MKablo, yeniliğe ve hayatı kolaylaştırmaya verdiği önemi 2012 yılında da büyüyerek sürdürecek. Ar-Ge çalışmalarıyla, sürdürdüğü üretimini kalite esaslarını dikkate alarak geliştiren firma, kablo üretiminde gelişen teknolojiyi baz alıyor.

Kuruluşundan itibaren alçak gerilim kablolarını “2MKAB” markasıyla üretmekte olan 2MKablo, ses ve video kablolarını “LOOKAB”, yangına dayanıklı kablolarını ise “FİREKAB” markası adı altında üretiyor.

Türkiye’de 9350 metrekarelik kapalı alanda faaliyet gösteren firma, İstanbul’da Perpa Ticaret Merkezi, Ankara’da Satış Ofisi, Antalya ve İzmir’de ise satış noktalarıyla hizmet veriyor.

“En Başarılı İhracatçı” 2MKablo, ürünlerinin %40’ını ihraç ediyor

Her ay portfoyüne kattığı yeni çeşitlerle ürün gamını geliştiren 2MKablo, ürünlerinin %60’ının satışını, Türkiye’de tüm bölgelerde kurduğu bayi ağı kanalıyla yurtiçi pazara yönelik gerçekleştiriyor.

Cirosunun %40’ını ihraç eden 2MKablo, başta Avrupa, Rusya, Orta Doğu ülkeleri, Afrika ve Türkî Cumhuriyetler olmak üzere geniş bir ihracat ağına sahip…

Bu ülkelerde birbirinden farklı uygulama alanlarına sahip 2MKablo başlıca; inşaat, petrol, gaz, petrokimya tesisleri, enerji santrali projeleri, stadyum, tünel inşaatları, bazı endüstriyel tesisler, sahne, ses ve görüntü sistemleri gibi alanlarda kullanılıyor.

Firma, büyük önem verdiği ihracattaki başarısını, 2008 yılında İstanbul Ticaret Odası tarafından verilen “En Başarılı İhracatçı” ödülüyle destekliyor.

2MKablo aynı zamanda dünyanın her yerindeki kullanıcılarını, üretimden kaynaklı bedeni ve maddi hasarlara karşı 10.000.000 Euro’ya varan ürün sorumluluk sigortası ile güvence altına alıyor.

İş sağlığı ve iş güvenliği yönetim sistem sertifikası: OHSAS 18001

İşletmelerde karşılaşılan en önemli insan kaynakları sorunlarından biri, çalışanların emniyetli ve sağlıklı bir çalışma ortamına sahip olmamalarıdır. İşletmelerin daha iyi rekabet koşullarına ulaşabilmesi için çalışanlarının iş sağlığı ve güvenliği konusunda planlı ve sistemli çalışmalar yürütmeleri gerekmektedir.

Bu nedenle 2MKablo, işyerinde çalışanların sağlığını ve güvenliğini etkileyebilecek uygulamaların sistematik olarak kontrol altında tutulmasını öngören OHSAS 18001 standardını şirket olarak benimseyen ve akredite bir kuruluş tarafından denetlenerek OHSAS 18001 belgesini aldı.

2011 yılı sonunda alçak gerilim kabloları grubunda, OHSAS 18001’ı alarak iş sağlığı ve güvenliği konusunda sektöründe güvenirliğini ispat eden firma, çalışmalarına OHSAS 18001 güvencesini vererek çalışmalarına devam ediyor.

2MKablo Sistem Yönetim Müdürü Özlem Kolege; OHSAS  18001’in bir yandan kuruluşların yasal standartlarla olan uyumunu gösterirken, öte yandan iş ortamının sürekli iyileştirilmesi sayesinde işyerindeki üretkenliği ve verimi artıran bir belge olduğunu belirtiyor. Aynı zamanda belgenin 2012 stratejileri açısından firmayı besleyerek daha da üretken olmasını sağladığını vurguluyor.

İlk’lere imza atan 2MKablo, yenilik ve kalitesini yeni pazarlarda da sürdürecek

2012 yılında üretim alanını 9.350 metrekarelik fabrika alanından 12.500 metrekarelik alana taşıyacak olan 2MKablo, yatırımlarını tamamlamak üzere dünyada yeni pazarlarda büyümeyi hedefliyor. Türkiye’de ilk kez yangına dayanıklı kabloların üretimi, ilk yangına dayanıklı data kablosu üretimi ve Hi-Fi sektörüne yönelik LOOKAB Optirius ve Prinilius Power-Cord kablo üretimini gerçekleştiren firma kendi sektöründe önemli bir yere sahip.

2005 yılında Rusya’da Türk/Rus taahhüt şirketlerine hizmet vermek amacıyla OOO “2MKABEL”’i kuran firma, 2006 yılında LPCB tarafından onaylanan firmaların yer aldığı kırmızı kitapta (REDBOOK) yer alan İlk Türk Kablo Şirketi oldu.

 Uluslararası alanlarda kendi sektöründeki önceliğini koruyan, yeni ürünler geliştirirken gerekli üretim sistemlerini de kurmayı hedefleyen 2MKablo müşteri odaklı hizmet anlayışı ve yeniliği benimseyen bakış açısıyla alt yapısını daha da geliştirecek.

Son bir yıl itibariyle Ar-Ge departmanı işbirliğiyle HD kablo, gemi ve yat tipi kabloların üretimini başlayan firma, var olan ürün gamına yenilerini de katarak sektöründe ve dünyada önemli başarılar kazanmayı hedefliyor.

Dergisi


KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account