Türkiye'nin ilk otomotiv alışveriş merkezi Autopia'daki ofislere İran ve Azeri yatırımcılardan gelen talep projeye 50 milyon dolarlık kardeş getirdi.

Editör
01.02.2012

 

Keleşoğlu İnşaat ve Gül İnşaat, Beylikdüzü'nde yaptıkları Türkiye'nin ilk otomobil alışveriş merkezi Autopia'da bulunan ofislere İran, Azerbaycan ve Almanya'da yaşayan Türkler'den gelen yoğun talep üzerine ek yatırıma gidiyor.

Projenin hemen yanında yer alan 14 dönümlük araziyi de satın alan ortaklar, mütekabiliyet yasası değişmeden yaşanan bu ilgiden memnun. Keleşoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş, mütekabiliyet yasasındaki değişikliklerle birlikte beklenen daha yüksek talebi karşılamak için 250 ofisten oluşan yeni bir yatırıma başladıklarını açıkladı. 

Nisanda satışta 

Keleş, Autopia yatırımındaki 130 ofisin yüzde 90'ının satıldığını gelen talebi ise yeni projeye yönlendireceklerini söyledi. 50 milyon dolara mal olacak bu yatırıma "Autopia'nın yanı" anlamına gelen Autopian adını vereceklerini kaydeden Keleş, proje ilk satışa çıktığında ofis alan yatırımcıların yüzde 45'e yakın prim sağladıklarını hatırlattı.

Keleş, projede metrekare fiyatlarının 2 bin 200 dolar olacağını açıkladı. Bölgedeki ofis ihtiyacına da cevap vereceklerini söyleyen Keleş, 60 bin metrekare kullanım alanına sahip olacağını söyledi ve nisandan itibaren satışa başlayacaklarını söyledi. 

Kullanıcılar alıyor 

Haziran 2012' açılacak olan Autopia'da dükkânlarda satışların yüzde 42'sini tamamladıklarını söyleyen Keleş, yüzde 25'i yatırım, yüzde 75'inin ise kullanım amaçlı aldıklarını kaydetti.

Projede otomotiv distribütörleri, 1. ve 2. el otomobil galerileri, tekne distribütörleri, yat satışı yapan firmalar, ATV, motosiklet, bisiklet satışı yapan firmalar, süpermarket zincirleri, telekomünikasyon şirketleri, sigorta acentaları, turizm şirketleri ve yiyecek-içecek markaları ile zincir kahve markaları yer alacak. 

KAYNAK: Sabah

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account