“JCB Teleskobik Yükleyiciler” ile tek bir makine ile farklı çözümler

Editör
31.01.2012

 

JCB teleskobik yükleyici serisi, çok geniş ataşman seçeneği ve tek bir iş makinesi ile bir çok makinanın yapabileceği işi tek başına yapma özelliğiyle Türkiye’de inşaat sektörünün aranan ekipmanları arasındaki yerini kısa sürede almayı başardı

Pazar taleplerindeki değişiklikleri en iyi şekilde karşılamak amacıyla ürün hattını her geçen gün genişleten STFA Yatırım Holding grup şirketlerinden SİF İş Makinaları, Avrupa’da kullanımı oldukça yaygın olan teleskobik yükleyicileri, JCB kalitesi ve farkıyla Türkiye pazarına sunuyor.

Ülkemiz için hala yeni bir ürün sayılabilecek teleskobik yükleyiciler, “telehandler”, “teleskobik forklift” veya “teleskobik taşıyıcı” olarak da biliniyor. 

JCB teleskobik yükleyici serisi, çok geniş ataşman seçeneği ve tek bir iş makinesi ile üç makinanın yapabileceği işi yapma özelliğiyle Türkiye’de inşaat sektörü başta olmak üzere tarım, geri dönüşüm gibi birçok sektörün aranan ekipmanları arasındaki yerini kısa sürede almayı başardı.

JCB’nin sınıfında lider kabin standartları, 4 ile 17 metre arasında değişen kaldırma yüksekliği, 1,5 ile 4 ton arasında değişen kaldırma kapasitesi, düşük yakıt sarfiyatı, yüksek performans ve tüm modellerde 4x4 çekiş gücü ile yüksek hareket kabiliyetine sahip olan JCB teleskobik yükleyiciler, bu özellikleriyle rakiplerinden ayrılıyor.

Çok fonksiyonel JCB teleskobik yükleyiciler, şantiyelerin en ağır yükünü omuzluyor, arazi üzerinde paletli ya da yığın halinde bulunan her türlü yükün taşınması, depolanması, istiflenmesi ve yüklenmesi gibi çeşitli işlerde kullanılıyor.

JCB serisinin yaygın olarak kullanılan çatallı modellerinin yanı sıra, opsiyonel olarak kepçeli, forklift çatallı, balya ataşmanlı, insan platformlu, süpürge ataşmanlı gibi modelleri de bulunuyor. 

Genellikle yüklerin kaldırılıp istiflenmesinde kullanılan JCB teleskobik yükleyicilerin en önemli avantajı, kaldırma ve teleskobik uzatma kapasitelerinin yüksek olması.

Yükler, makinenin arkasında bulunan denge ağırlıkları sayesinde, daha ileri uzatılabiliyor ve daha yukarı kaldırılabiliyor. Manevra kabiliyeti yüksek olan JCB teleskobik yükleyiciler, dar ve engebeli alanlarda da rahatlıkla kullanılabiliyor. Tüm bu özellikler, JCB teleskobik yükleyicilerin kullanıldığı şantiyelerdeki çalışma hızının ve verimliliğin artmasını sağlıyor. Yüksek hızı, manevra kabiliyeti, yük kaldırma kapasiteleri ve uzun bomları sayesinde JCB teleskobik yükleyiciler, inşaat sahalarındaki her türlü zorluğun üstesinden kolaylıkla gelebiliyor. 

SİF İş Makinaları Satış Planlama ve Destek Direktörü Noyan Gençoğlu, inşaat sektöründe kullanılan malzemelerin güvenlik açısından doğru tasarlanmış ve seçilmiş makineler ile istiflenmesi gerektiğine dikkat çekerek, JCB teleskobik yükleyicilerin, bu tür standartları bünyesinde bulundurduğuna dikkat çekti. 

Gençoğlu, JCB teleskobik yükleyicilerin özellikle geniş açıya sahip kabin tasarımları ve ergonomisiyle operatörlerin işlerini konforlu ve güvenli bir şekilde yapmalarını sağladığını belirtti.

Tarım sektörünün zorlu koşullarında makinada standart olan geri üfleme fanı ile makinenin hararet yapmasını engelleyen sisteme de sahip olan JCB teleskobik yükleyicilerin tam verimle çalıştığını açıklayan Gençoğlu, diğer sektörlerde olduğu gibi, inşaat sektöründe de yapılacak doğru ataşman seçimi ile kullanıldığında JCB teleskobik yükleyicilerin, işe özel çözümler üretebildiğini söyledi ve sözlerine şöyle devam etti:

"JCB, 1977’den bu yana teleskobik yükleyicilerin gelişmesinde ve daha yüksek performans sağlamasında sektöre öncülük etmektedir. Bu nedenledir ki JCB dünyada teleskobik yükleyici ürün grubunda pazar lideridir ve JCB kullanıcıları makinalarının en üst düzeyde performans ve verimlilik sağlayacağına güvenmektedir.

Rakiplerinden ayıran en önemli özelliği de, makine üzerindeki en önemli 3 komponentin, yani; motor, transmisyon ve akslarının JCB 4CX model kazıcı-yükleyici ile aynı olması da her iki ürünü aynı şantiyede kullanan firmalar için hem sürüşte operatör için, hem de makina sahibi için aynı yedek parçaların kullanılması avantajını sunuyor.

Ayrıca, düşük maliyetli bakım giderleri, yakıt tüketimi ve muhteşem katma değerleri ile JCB’nin akıllı bir yatırım olduğunu da biliyorlar. 20’nin üzerindeki denenmiş ve güvenilir modeli ile JCB teleskobik yükleyici serisi, çok geniş bir bir ürün yelpazesine sahiptir.” 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account